Zámek v Lysicích má adventní výzdobu, doplnili ji andělé

foto Na zámku v Lysicích na Blanensku je k vidění výstava různě ztvárněných andělů, od historických až po současné. Na snímku z 26. listopadu jsou barokní andělé ve vstupní části expozice.

Lysice (Blansko) - Zámek v Lysicích na Blanensku mohou o víkendu návštěvníci obdivovat s adventní výzdobou. Akci doplňuje výstava s názvem Andělé na zámku. Ve velké výstavní síni v předzámčí jsou k vidění dvě stovky andělů v různém provedení i stáří. ČTK to řekla kastelánka Martina Rudolfová.

Na zámku v Lysicích na Blanensku je k vidění výstava různě ztvárněných andělů, od historických až po současné. Součástí výstavy jsou i obrazy zachycující tyto postavy (na snímku z 26. listopadu). Zámek sošky andělů vystavuje jednak v podobě malých formiček nebo zdobítek na máslo, těmi největšími jsou naopak barokní oltářní andělé. "Exponáty jsou od soukromých sběratelů, ale také z jiných jihomoravských zámků a hradů a z Jihomoravského muzea ve Znojmě," uvedla kastelánka.

Na zámku v Lysicích na Blanensku je k vidění výstava různě ztvárněných andělů, od historických až po současné. Snímek z 26. listopadu. Lidé v Lysicích mohou vidět dnes a v neděli i vánočně vyzdobené sály a komnaty zámku. Při prohlídce se dozví i to, jak původní šlechtičtí majitelé ctili advent a slavili Vánoce. Na zámku nechybí ani tradiční vánoční dílna s výrobou adventních věnců a prodejní výstava.

Zámek v Lysicích otevře ještě 25. prosince a na Silvestra. Otevřeny budou zámek i "andělská" výstava, stejně jako nová interaktivní výstava věnovaná historické osobnosti - spisovatelce Marii von Ebner-Eschenbachové.

Zámku v Lysicích letos vzrostla návštěvnost. Od roku 2008 tam znovu přišlo více než 30.000 lidí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

11°C

Dnes je středa 22. listopadu 2017

Očekáváme v 19:00 7°C

Celá předpověď