Zahájení sezony v Luhačovicích završilo svěcení pramenů

foto Svěcením a otevíráním léčivých pramenů začala 14. května oficiálně lázeňská sezona v Luhačovicích na Zlínsku.

Luhačovice (Zlínsko) - Třídenní zahájení lázeňské sezony v Luhačovicích na Zlínsku dnes završilo svěcení pramenů. Po mši v kostele Svaté Rodiny se průvod vydal po nejznámějších pramenech, v průvodu šli kromě návštěvníků lázní krojovaní členové folklorních souborů a hasiči. U každého pramene se luhačovický farář zastavil a posvětil jej.

Svěcením a otevíráním léčivých pramenů začala 14. května oficiálně lázeňská sezona v Luhačovicích na Zlínsku. Na snímku je farář Hubert Wojcik při svěcení pramene Sv. Josefa. "Touto akcí chceme dnes oslavit jedinečné a ničím nenahraditelné bohatství zdejších lázní, přírodní a minerální prameny. Společně s panem farářem je dnes projdeme s poděkováním a požehnáním za ně i za všechny, kteří jejich léčivou moc využívají," řekla při zahájení zástupkyně pořadatelů.

Trasa začala u Pramene svatého Josefa, který je hned vedle kostela, následoval například Pramen Dr. Šťastného. Průvod se zastavil i u pramene Ottovka, přestože je kvůli znečištění opět zavřený. Na každém místě předvedli své umění folkloristé.

Otevírání pramenů patří k nejvýznamnějším a hojně navštěvovaným akcím v lázeňském městě, řadu návštěvníků dnes přilákalo také slunečné počasí. Po svěcení pramenů bylo na programu vystoupení folklorních souborů na Lázeňském náměstí v programu Návrat k tradicím.

Svěcením a otevíráním léčivých pramenů začala 14. května oficiálně lázeňská sezona v Luhačovicích na Zlínsku. Luhačovické lázně využívají k pitné kúře, inhalačním procedurám a minerálním koupelím osm pramenů. K nejznámějším patří Vincentka, Aloiska, Ottovka a Pramen Dr. Šťastného, které jsou volně přístupné. Před několika lety lázně zpřístupnily pramen Nový Jubilejní na lázeňském náměstí.

Společnost Lázně Luhačovice patří mezi největší lázeňská zařízení v republice. Ubytovací kapacita je 1300 lůžek. Loni lázním přibylo klientů, zavítalo do nich 34.000 lidí, což je o tisíc více než v předchozím roce. Zvýšil se také počet pobytových dnů, bylo jich 353.000, o devět procent více než předloni. Přibylo hlavně léčebných pobytů hrazených zdravotními pojišťovnami, u dospělých i u dětí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

17°C

Dnes je pátek 27. dubna 2018

Očekáváme v 9:00 12°C

Celá předpověď