Za vraždu rok a půl staré holčičky z Vacenovic padl trest 4 roky

foto Soud, právo, zákon, justice - ilustrační foto

Brno - Krajský soud v Brně dnes vyměřil sedmnáctileté ženě z Vacenovic na Hodonínsku za vraždu její půl druhého roku staré dcery čtyřletý nepodmíněný trest. Jednání bylo neveřejné. Rozsudek není pravomocný, strany si ponechaly lhůtu pro možnost odvolání. ČTK to řekla mluvčí soudu Eva Sigmundová. Dítě zemřelo loni na začátku listopadu.

Matka dávala úmrtí dcerky původně do souvislosti s očkováním, které dítě ten den absolvovalo. Vyšetřovatelé ale spojitost s očkováním vyloučili. Hlavní líčení bylo neveřejné. "Veřejnost do jednací síně nesměla z důvodu nezletilosti obžalované," vysvětlila mluvčí.

Server iDnes.cz uvedl, že obžalovaná žena z Hodonínska dosáhne plnoletosti teprve v následujících týdnech, proto jí hrozil mírnější trest. "Kdyby jí již bylo osmnáct let, tak bychom se bavili o sazbě mezi pěti až deseti lety, ale protože je nezletilá, tak se bavíme o rozmezí jednoho roku až pěti let," řekla serveru krajská státní zástupkyně Zuzana Zámoravcová.

Matka na sociální síti popsala, že dcera v dotyčný den prodělala očkování. Uvedla, že dítě pak bylo unavené a spalo v postýlce. Když ho přišla zkontrolovat, nedýchalo.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je pondělí 18. června 2018

Očekáváme v 13:00 24°C

Celá předpověď