Xindl X rozezpíval tisíce lidí na festivalu Votvírák v Milovicích

foto Ilustrační foto - V Milovicích na Nymbursku začal 10. června dvoudenní multižánrový hudební festival Votvírák zaměřený převážně na rock, pop a hip hop v provedení českých a slovenských interpretů a hudebních seskupení.

Milovice (Nymbursko) - Zpěvák a skladatel Ondřej Ládek vystupující pod jménem Xindl X dnes rozezpíval tisíce lidí na festivalu Votvírák. Jeden z největších tuzemských multižánrových hudebních festivalů se do ranních hodin 18. června koná na letišti Boží Dar v Milovicích na Nymbursku. Akce je zaměřená převážně na rock, pop a hip hop v provedení českých a slovenských interpretů, na třech hlavních pódiích se vystřídá několik desítek účinkujících.

Xindl X se svoji skupinou tisícům fanoušků pod pódiem zazpíval například písně Mýval a Popelka ze svého nového alba Kvadratura záchranného kruhu, lidé si s ním nadšeně zazpívali i starší hity Chemie, Dysgrafik, Barbína, Anděl nebo Láska v housce.

Mezi prvními vystupujícími byly skupiny Ptakustik, Kohout plaší smrt a Cincinaty. Páteční program mimo jiné nabídl vystoupení Ewy Farne, která staršími písněmi připomněla deset let své pěvecké kariéry. Příznivce tvrdší muziky potěšila skupina Dymytry a slovenský punkrock přivezla slovenská kapela Iné Kafe. Rapovou scénu reprezentovaly mimo jiné kapely Pio Squad a Prago Union.

Na místě bylo v době zahájení akce podle policie přibližně 2000 aut a přes 10.000 lidí. Ve večerních hodinách pořadatelé uvedli počet již 17.000 návštěvníků. O festival bývá velký zájem. Organizátoři očekávají přes 40.000 lidí.

Největší hvězdou letošního ročníku bude Pavol Habera, který v sobotu na festivalu Votvírák se skupinou Team zahraje poprvé. Naposledy se slovenská popová legenda objevila na koncertních pódiích v první polovině loňského roku. Letos ještě vystoupí na festivalech Vysočina Fest a Benátská!. V sobotu v Milovicích zahraje také Miro Žbirka a Jaroslav Uhlíř. Rockovou scénu ovládnou Abraxas, Katapult nebo Harlej.

Stejně jako loni je pro návštěvníky připraven i non-stop taneční prostor, kde se vystřídá více než 30 tuzemských dýdžejů. Více informací o programu se nachází na www.votvirak.cz.

Podle mluvčí nymburské policie Petry Kopečné provázejí festival velká bezpečnostní opatření. Od čtvrtka zajišťuje pořádek 400 příslušníků policie, kteří letos poprvé k hlídání plynulosti dopravy využívají monitorovací balon s kamerou.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

21°C

Dnes je úterý 24. dubna 2018

Očekáváme v 7:00 14°C

Celá předpověď