Východ republiky měl noc až o 20 stupňů chladnější než západ

foto Ilustrační foto - Stovky milovníků běžeckého lyžování z celé republiky vyrazily 7. ledna na desítky kilometrů upravených běžeckých stop v okolí Nového Města na Moravě.

Praha - Mezi východem a západem Česka panovaly dnes v noci výrazné teplotní rozdíly. Zatímco v Hošťálkové na Vsetínsku naměřili meteorologové nad ránem minus 21,4 stupně Celsia, v Žatci bylo o 20 stupňů tepleji. K velmi nízkým teplotám ve východní části země přispěla jasná obloha. ČTK to sdělil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Více než dvacetistupňové rozdíly v teplotách mezi východem a západem republiky byly v Česku i v noci na pondělí. "Ostrá hranice mezi teplotami probíhala skoro přesně po hranici Čech a Moravy a půlila kraj Jihomoravský," uvedl ČHMÚ na svém informačním webu.

Velmi silné mrazy předpovídají meteorologové pro Moravskoslezský kraj i na dnešní noc. Rtuť teploměru by tam mohla místy klesnout pod minus 18 stupňů Celsia. Silné mrazy budou v noci panovat i v dalších moravských krajích, a dále na Vysočině, ve východních Čechách, Praze a ve východní polovině Středočeského kraje.

Na Českomoravské vrchovině se během dneška a v noci na středu budou místy tvořit sněhové jazyky. "Během středy se budou sněhové jazyky tvořit místy i na ostatním území," upozorňují meteorologové. Na horách mohou při nárazech větru kolem 90 kilometrů v hodině vznikat závěje.

O víkendu bylo na některých místech Česka i více než 30 stupňů pod nulou. Nejnižší teplotu, minus 34,6 stupně Celsia, naměřili v sobotu na Rokytské slati na Šumavě.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

5°C

Dnes je pátek 15. prosince 2017

Očekáváme v 5:00 2°C

Celá předpověď