Vrtulníková přehlídka v Hradci Králové má nový rekord

foto Na bývalém vojenském letišti v Hradci Králové začala 12. května dvoudenní přehlídka vrtulníkové techniky Helicopter Show s ukázkami spolupráce složek Integrovaného záchranného systému při záchranných akcích. Druhý den je na programu letecký den a automobilová Rally Show.

Hradec Králové - V Hradci Králové skončila dvoudenní přehlídka vrtulníkové techniky Helicopter Show. Letecký program v sobotu zhlédly tisíce lidí. Návštěvníci mimo jiné přihlíželi rekordu, ve kterém jeden pilot předvedl sedm různých vystoupení na sedmi různých vrtulnících.

"Podařilo se nám splnit všechno, co jsme měli v programu. Rekord se povedl za 17,5 minuty, bude zapsán jako oficiální," řekl ČTK pilot helikoptéry a pořadatel letecké části Daniel Tuček.

Letový program lidem dopřál vrtulníkovou akrobacii, pilot ze skupiny Flying Bulls předvedl náročné vzdušné kreace na speciálním vrtulníku BÖ105. Pilot české akrobatické skupiny Red Bull Petr Kopfstein létal na stroji Extra 330.

Akrobacii střídaly záchranné vrtulníkové akce, například simulovaný zásah šesti helikoptér. "Vše bylo včetně záchrany osob, hašení. Co je v reálném životě bohužel spojené s utrpením lidí, tady mohli návštěvníci sledovat, aniž by byl někdo v ohrožení," řekl Tuček.

Akce byla dvoudenní, první den je určená odborníkům, druhý den veřejnosti. Provází ji také pozemní Rally Show, která předvádí například jízdu se skokem přes most, návštěvníkům nabízí testování nových automobilů, svezení se po boku závodníků v závodních autech, pilotování vznášedel nebo automobilový trénink na profesionálním simulátoru.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

24°C

Dnes je pátek 20. dubna 2018

Očekáváme v 23:00 16°C

Celá předpověď