Volebním manažerem ČSSD se stal Birke, sněmovní volby chce vyhrát

foto Poslanec a náchodský starosta Jan Birke přichází na zasedání předsednictva ČSSD, které 13. ledna v Praze vybíralo volebního manažera pro volby do Poslanecké sněmovny. Premiér a předseda strany Bohuslav Sobotka chce, aby volební kampaň řídil právě Birke.

Praha - Volebním manažerem ČSSD pro podzimní volby do Sněmovny se stal náchodský starosta Jan Birke, kterého dnes dopoledne navrhl straníkům předseda strany a premiér Bohuslav Sobotka. Nominaci poslance po grémiu podpořilo na dnešním odpoledním zasedání jednomyslně také předsednictvo strany. Podle Sobotky má Birke potřebný tah na branku. Birke řekl, že i přes aktuální náskok ANO v průzkumech chce volby vyhrát.

Sobotka na tiskové konferenci po jednání předsednictva uvedl, že sociální demokracie chce ve volbách zvítězit, aby mohla dál garantovat sociální spravedlnost či dostupnost veřejných služeb. "Očekávám, že (Birke) vytvoří tým, bude koordinovat přípravu voleb a v této věci posílí komunikaci uvnitř strany," uvedl premiér. Chce, aby se na kampani nepodíleli jen kandidáti do Sněmovny a vedení strany, ale všichni členové.

Birke považuje za svou velkou výhodu to, že je zvyklý mluvit srozumitelně s lidmi a lidé mu rozumějí. "Tímto okamžikem začíná pro nás devítiměsíční boj, aby na konci bylo vítězství sociální demokracie," řekl. Vyloučil, že by na billboardech ČSSD vsadila na selfie, jako tomu bylo před loňskými krajskými volbami. "To si neumím představit, vypadám na nich příšerně," vysvětlil.

Před volbami by se mělo personálně posílit i zázemí strany v Lidovém domě, řekl Sobotka. "Nemohu vyloučit konzultace se zahraničními poradci, pokládám to za užitečné," uvedl. Chtěl by posílit značku ČSSD a veřejnosti postupně představovat programová témata, mezi nimi i ta, která strana například nemohla prosazovat kvůli koaličním kompromisům.

Sedmačtyřicetiletý Birke byl v minulosti spojen s předsedou ČSSD a premiérem Jiřím Paroubkem, s nímž působil na ministerstvu pro místní rozvoj a později i ve Strakově akademii jako ředitel kabinetu předsedy vlády. Starostou Náchoda je od roku 2010. Zastával i funkci prezidenta Smíšené česko-čínské komory vzájemné spolupráce. Poslancem je od roku 2013.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

11°C

Dnes je pondělí 23. října 2017

Očekáváme v 7:00 8°C

Celá předpověď