Vláda schválila strategii udržitelného rozvoje do roku 2030

foto Zleva místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí Andrej Babiš a předseda vlády Bohuslav Sobotka před jednáním vlády, která zasedala 9. dubna v Praze.

Praha - Udržitelný rozvoj České republiky do roku 2030 má zajistit vládou dnes schválená strategie. Ministři podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) dostali za úkol sladit plány svých resortů s koncepcí, na které pracovala státní správa spolu s nevládními organizacemi tři roky. Materiál nastavuje cíle, kterých by Česko mělo dosáhnout v oblasti rozvoje společnosti, hospodářství, obcí a regionů, odolnosti ekosystémů, dobrého vládnutí a propojení se světem.

Naplňování strategie podle Sobotky povede ke zvýšení kvality života všech obyvatel a nasměruje Česko k rozvoji, který je udržitelný po sociální, ekonomické i environmentální stránce. Hlavním ukazatelem rozvoje by se měla na místo klasických ekonomických ukazatelů stát kvalita života.

"Členové vlády a vedoucí ústředních správních úřadů byli pověřeni, aby zajišťovali soulad resortních strategií a koncepcí se Strategickým rámcem Česká republika 2030. Garantem tohoto souladu bude Úřad vlády ČR, který každé dva roky představí Zprávu o kvalitě života a její udržitelnosti," uvedl Sobotka po jednání kabinetu. Neziskové organizace, firmy i akademické instituce budou podle něj vyzvány, aby zpracovaly k této zprávě zprávu stínovou.

Strategický rámec ČR 2030 navazuje na sedm let starý obdobný dokument. Konkrétní opatření budou by vláda měla projednat ještě v letošním roce.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Načíst další článek

-4°C

Dnes je sobota 24. února 2018

Očekáváme v 23:00 -7°C

Celá předpověď