Vítěz Meruňkobraní spořádal 12 kilogramů jídla

foto Osmadvacátý ročník Meruňkobraní se konal 15. července v Miroslavi na Znojemsku. Nechyběla ani tradiční soutěž v pojídání meruňkových knedlíků. Stupně vítězů - (zleva) druhý skončil Radim Dvořáček, zvítězil Kamil Hamerský a třetí místo obsadil Karel Bobek.

Miroslav (Znojemsko) - Celkem 101 meruňkových knedlíků spořádal v Miroslavi na Znojemsku Kamil Hamerský z Víru na Vysočině. Vítěz tradiční soutěže na 28. ročníku Meruňkobraní tak zvládl sníst 12 kilogramů jídla, řekl ČTK místostarosta Miroslavi Roman Volf.

Osmadvacátý ročník Meruňkobraní se konal 15. července v Miroslavi na Znojemsku. Nechyběla ani tradiční soutěž v pojídání meruňkových knedlíků. Ještě pár vteřin před koncem se snažil Radim Dvořáček (vlevo) o vítězství, nakonec skončil druhý. Tradiční oslavu populárního ovoce, kterého bude letos podle odhadů pěstitelů nedostatek, se zúčastnily tisíce lidí, a to i přesto, že se obcí prohnal pořádný déšť. "Už to vypadalo katastrofálně, ale vše nakonec proběhlo, jak mělo," uvedl Volf.

Pojídání knedlíků se za přihlížení premiéra Bohuslava Sobotky zúčastnilo nakonec 11 jedlíků, z toho čtyři ženy. Vítěz je už tradičním účastníkem soutěže a vyhrál ji podle organizátorů v deseti případech.

Místní si mohli vyzkoušet také meruňkové menu od známého kuchaře Marcela Ihnačáka.

Osmadvacátý ročník Meruňkobraní se konal 15. července v Miroslavi na Znojemsku. Nechyběla ani tradiční soutěž v pojídání meruňkových knedlíků. Tak vypadala jedna porce knedlíků pro soutěžící. Meruněk, které patří v pevné i tekuté podobě tradičně na moravské hodovní stoly, bude letos méně než obvykle, jen 400 tun. V loňském roce, kdy ovocnáře také postihly mrazy, jich bylo 500 tun. Příčinou slabé úrody jsou letos jarní mrazy, které přišly ve dvou vlnách. Poprvé to bylo 21. dubna, zasáhly převážně níže položené oblasti, kde už bylo ovoce v květu, případně i těsně po odkvětu. Druhá vlna následovala 10. května a zasáhla i výše položené oblasti. Ovoce odolalo pouze v některých lokalitách.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

21°C

Dnes je úterý 24. dubna 2018

Očekáváme v 7:00 14°C

Celá předpověď