Velké skiareály mají stále dost sněhu, menší pomalu končí sezonu

foto Lyžařka, lyžování, sjezdovka, vlek - ilustrační foto.

Praha - Skiareály ve vyšších polohách mají stále dostatek sněhu a hlásí dobré podmínky na lyžování. Mnoho z nich chce vydržet až do Velikonoc, přestože tento týden je poslední turnus jarních prázdnin. Níže položené malé areály jsou na tom ale hůře, někde už se nelyžuje, jinde konec sezony chystají.

Krkonošská střediska většinou problémy nemají, na sjezdovkách tam leží až 150 centimetrů sněhu. Ve SkiResortu Černá hora - Pec je v provozu přes 35 kilometrů sjezdovek, pro běžkaře je upraveno 50 kilometrů tratí. Až do Velikonec chtějí jezdit v Harrachově a do začátku dubna pojedou Horní Domky v Rokytnici nad Jizerou. Tamní areál Studenov ale zavře už tuto neděli.

V Jizerských horách je po neděli nejistý osud svahů v Bedřichově, někde už jsou vidět meze. V omezeném provozu pojede od příštího týdne také Severák v Hraběticích, Tanvaldský Špičák a rovněž Ještěd, kde vypnou Pláně a možná Skalku. Pro běžkaře ale stále zůstává sjízdná Jizerská magistrála.

V Krušných horách je kompletně v provozu Klínovec, nabízí 14 kilometrů sjezdovek. O víkendu ale ukončí provoz areál Novako na Božím Daru a Neklid čeká v příštím týdnu pokles zájmu. Na Špičáku v Železné Rudě se už od pondělí lyžuje za ceny mimosezonní.

Jihočeské Lipno by chtělo provoz udržet do 2. dubna. Už teď jsou tam ale v půjčovnách vedle lyží k dostání i jízdní kola a silniční koloběžky, s blížícím se jarem je o ně stále větší zájem. Na Zadově zůstávají v provozu sjezdovka Kobyla a částečně i areál U Horejšů, sezonu skončila na nedaleké sjezdovce Nové Hutě.

Na Vysočině jsou otevřeny poslední čtyři sjezdovky. Lyžovat se dá na Šacberku u Jihlavy a na třech místech Žďárska - Harusově kopci, Fajtově kopci a v Novém Jimramově. V příštím týdnu ale už bude jezdit vlek pouze na Šacberku. Na jižní Moravě zůstává v provozu jen Olešnice a je možné, že o víkendu skončí sezona i tam. Ve Středočeském kraji zůstane od pondělí otevřený jen Monínec.

Jeseníky mají stále sněhu dost, lyžuje se bez omezení. Řada areálů plánuje provoz do konce března, na některých místech jako v Karlově či v Koutech by se mohlo jezdit také první dubnový víkend.

Lyžařské areály v Beskydech očekávají o víkendu poslední větší zájem lyžařů. Po jarních prázdninách, které končí tento týden, zájem ubyde. Mimo provoz už jsou Pustevny a Soláň, ale třeba Bílá na Frýdecko-Místecku chce vydržet až do 2. dubna.

Ve Zlínském kraji jsou v provozu převážně již jen horská střediska, v nižších polohách se lyžuje pouze ve Stupavě na Uherskohradišťsku. Sněhu je na svazích stále dost, v kraji by se tak mohlo lyžovat až do konce března.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Načíst další článek

4°C

Dnes je čtvrtek 18. ledna 2018

Očekáváme v 15:00 6°C

Celá předpověď