Ve Vizovicích dnes začíná vyprodaný festival Masters of Rock

foto Mezinárodní hudební festival Masters of Rock v areálu likérky ve Vizovicích na Zlínsku (15. července 2016).

Vizovice (Zlínsko) - V areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích na Zlínsku dnes začíná 15. ročník jednoho z největších hudebních festivalů v zemi, metalový Masters of Rock. Potrvá až do neděle. Festival je vyprodaný, přijede 25.000 fanoušků tvrdé muziky ze 38 zemí světa. Hlavní hvězdou úvodního dne bude švédská kapela Sabaton, která vystoupí v doprovodu zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů.

Heavymetalový Sabaton zahraje ve Vizovicích pošesté. Vznikla v roce 1999 ve švédském Falunu. Prorazila však až albem Primo Victoria v roce 2005 a o rok později vydaným Attero Dominatus, které se stalo jedním z nejprodávanějších metalových alb Švédska roku 2006 a získalo i několik zahraničních ocenění. V tuzemsku je skupina velmi populární i díky zpěváku Joakimu Brodénovi, jehož matka pochází z České republiky.

Ve Vizovicích zahrají Sabaton s Filharmonií Bohuslava Martinů ve 22:50. Festival však zahájí už ve 12:00 hodin vystoupení domácí kapely Fleret se zpěvačkou Zuzanou Šulákovou, dcerou letos zesnulé Jarmily Šulákové.

Fanoušci se dnes mohou těšit i na americkou thrashmetalovou kapelu Death Angel nebo populární finskou skupinu Stratovarius, která je na festivalu častým hostem. Naopak poprvé se ve Vizovicích představí švédská industrialmetalová kapela Pain.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je sobota 23. června 2018

Očekáváme v 1:00 13°C

Celá předpověď