Ve Špindlerově Mlýně vrtulník usazoval sloupy lanovky na Medvědín

foto V lyžařském středisku Špindlerův Mlýn dělníci s pomocí vrtulníku usazovali 30. září sloupy pro čtyřsedačkovou lanovku z Horních Míseček na Medvědín. Stavba bude stát celkem 50 milionů korun, předtím sloužila v areálu Svatý Petr, kde ji v roce 2015 nahradila šestisedačková lanovka. Z Horních Míseček na Medvědín bylo třeba na betonové patky usadit celkem 14 sloupů.

Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) - V lyžařském středisku Špindlerův Mlýn dnes dělníci s pomocí vrtulníku usazovali sloupy pro čtyřsedačkovou lanovku z Horních Míseček na Medvědín. Bude stát celkem 50 milionů korun, předtím sloužila v areálu Svatý Petr, kde ji v roce 2015 nahradila šestisedačková lanovka. Z Horních Míseček na Medvědín bylo třeba na betonové patky usadit celkem 14 sloupů, řekl ČTK Zdeněk Spilka ze skiareálu Špindlerův Mlýn.

V lyžařském středisku Špindlerův Mlýn dělníci s pomocí vrtulníku usazovali 30. září sloupy pro čtyřsedačkovou lanovku z Horních Míseček na Medvědín. Stavba bude stát celkem 50 milionů korun, předtím sloužila v areálu Svatý Petr, kde ji v roce 2015 nahradila šestisedačková lanovka. Z Horních Míseček na Medvědín bylo třeba na betonové patky usadit celkem 14 sloupů.

"Dva, které byly u cesty, se vtyčily pomocí jeřábu, ostatní musel přinést vrtulník. Přálo nám počasí, takže se všechno stihlo rychle," uvedl Spilka.

Vrtulník postupně přivážel sloupy z parkoviště ze Špindlerova Mlýna, každý musel být na místě ukotven šrouby. Na ně se pak opět vrtulníkem nasazovaly hlavy s kladkovými bateriemi. Čtyři muži je přidržovali lany v potřebné poloze, další tři je připevňovali na vrcholu sloupu.

Stavbaři již dříve začali s budováním dolní a horní stanice lanovky, která nahradí nynější vlek z Míseček na Medvědín. U lanové dráhy se o 1,5 hektaru rozšíří sjezdovka Machytka, tři kratší vleky zůstanou.

Lanovka by měla zvýšit komfort lyžování na Mísečkách a zjednodušit dopravu lyžařů z mísečského parkoviště na Medvědín. Podle představ skiareálu by se Mísečky měly stát místem pro lyžování začátečníků a rodin s dětmi.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je sobota 21. července 2018

Očekáváme v 5:00 17°C

Celá předpověď