V Zoo Brno přestěhovali tři anakondy velké do nového terária

foto Zaměstnanci brněnské zoologické zahrady stěhovali 10. října za účasti hasičů do nové expozice tři anakondy velké. Na snímku hadi zkoumají svůj nový domov.

Brno - Tři anakondy velké dnes zaměstnanci brněnské zoologické zahrady s pomocí hasičů přestěhovali do větší expozice. Dosavadní prostory byly pro hady nevyhovující. Nové terárium s plochou 17,6 metru čtverečních je zhruba čtyřikrát větší než předchozí.

Zaměstnanci brněnské zoologické zahrady stěhovali 10. října za účasti hasičů do nové expozice tři anakondy velké.

Na odchytu se podíleli tři zaměstnanci zoo, kteří hada usměrnili a vytáhli z terária. Při měření délky asistovali i čtyři hasiči, protože byli potřební k udržení natažené anakondy. Poté ji společně položili do pevného pytle, který zavěsili na váhu.

Video: V Zoo Brno přestěhovali tři anakondy velké do nového terária
10.10.2017, 16:40, autor: Zehl Igor, zdroj: ČTK/Video

"Největší je samice, která měří 4,5 metru a váží 60 kilo. Mysleli jsme si ale, že bude mít kolem stovky," řekl chovatel Michal Balcar. Z pytle pak hada vypustili přímo do vody v novém teráriu, které se nachází hned vedle toho starého.

Zaměstnanci brněnské zoologické zahrady stěhovali 10. října za účasti hasičů do nové expozice tři anakondy velké.

Druhá samice je dlouhá necelé čtyři metry a váží 34 kilo. Nejmenší z anakond je osmnáctikilový samec, který měří asi 2,6 metru. Hlavním důvodem k vybudování nového terária bylo právě to, že hadi dál rostli, a původní terárium jim už začalo být malé.

"Největší prostor zabírá bazén, ve kterém anakondy tráví nejvíce času, vytvořili jsme i vodopád a vyhřívanou kamennou plochu, která má 42 stupňů, což je pro hady ideální teplota," řekl autor nového terária Ctirad Piskač.

Zaměstnanci brněnské zoologické zahrady stěhovali 10. října za účasti hasičů do nové expozice tři anakondy velké. Na snímku hadi zkoumají svůj nový domov.

Všechny tři anakondy jsou sourozenci narození v roce 2002. O dva roky později je brněnská zoo odkoupila od soukromníka.

Anakonda velká je škrtič. Obývá sever Jižní Ameriky a většinu života tráví ve vodě. V brněnské zoologické zahradě dostávají anakondy potravu v podobě krysy či králíka jednou za dva až tři týdny.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je úterý 17. července 2018

Očekáváme v 9:00 24°C

Celá předpověď