V Trutnově jsou k vidění díla sochaře a hudebníka Milana Caise

foto Sochař a frontman kapely Tata Bojs Milan Cais představil 30. listopadu v Galerii Uffo v Trutnově výstavu svých prací nazvanou Dveře dovnitř. Otevřená bude do 3. ledna.

Trutnov - V Galerii Uffo v Trutnově je od středy k vidění výstava sochaře a frontmana kapely Tata Bojs Milana Caise nazvaná Dveře dovnitř. Výstava bude přístupná do 3. ledna. ČTK to dnes řekla kurátorka Galerie Uffo Paulina Skavová.

V Galerii Uffo v Trutnově je od 30. listopadu k vidění výstava sochaře a frontmana kapely Tata Bojs Milana Caise nazvaná Dveře dovnitř. Otevřená bude do 3. ledna. "Výstava je složená jak ze starších věcí, tak i nejnovějších objektů, jedná se vlastně o jakousi retrospektivu," řekla Skavová. K vidění je celkem osm instalací a objektů, které jsou doplněné sérií digitálních tisků nazvaných Přátelé a vystavené jsou také akvarely.

Podle kurátorky má Caisova tvorba multimediální zaměření, kromě malby a kresby pracuje také v oborech sochy, instalace, performance, videa či animace. Cais je známý jako zpěvák skupiny Tata Bojs, kterou založil společně s Mardošou v roce 1988.

V Galerii Uffo v Trutnově je od 30. listopadu k vidění výstava sochaře a frontmana kapely Tata Bojs Milana Caise nazvaná Dveře dovnitř. Otevřená bude do 3. ledna. Galerie Uffo v Trutnově, která je umístěná v prvním patře Společenského centra Uffo, se rozkládá na 300 metrech čtverečních. Galerie se zaměřuje na prezentaci současných uměleckých trendů, přes nová média až po design či architekturu. Ročně se v Galerii Uffo uskuteční asi osm výstav, například v příštím roce bude v Trutnově vystavovat například výtvarnice Kateřina Šedá, vystavené budou také práce malířek Blanky Novákové, Jany Vojnarové nebo fotografa Vojtěcha Vlka.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

11°C

Dnes je středa 22. listopadu 2017

Očekáváme v 19:00 7°C

Celá předpověď