V Sokolské ulici byl po havárii vody plně obnoven provoz

foto Kvůli noční havárii vodovodního potrubí je od rána 28. listopadu zcela uzavřena Sokolská ulice v centru Prahy u křižovatky s Ječnou (na snímku je policista u uzavírky Sokolské ulice). Na magistrále se kvůli tomu tvoří kolona aut, která sahá až k mostu Barikádníků, sdělil ČTK pracovník informačního centra Technické správy komunikací. Pražský magistrát žádá řidiče, aby se centru metropole raději vyhnuli. Podle webu Pražských vodovodů a kanalizací by měl být vodovod opraven do dnešních 20:00.

Praha - V Sokolské ulici byl dnes po 20:30 plně obnoven provoz za křižovatkou s Ječnou ve směru z centra, dopravu tam od noci na pondělí komplikovala havárie vody. Provoz dvěma pruhy ze čtyř byl obnoven dnes po poledni. ČTK to řekl mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Tomáš Mrázek.

V pondělí i dnes dopoledne se kvůli uzavírce tvořily až několikakilometrové kolony na magistrále, která je jednou z nejfrekventovanějších silnic v Praze a důležitou spojnicí severní a jižní části města mezi dálnicemi D8 a D1 přes centrum. Dopravu v metropoli dnes navíc zkomplikovaly dvě nehody nákladních aut na Pražském okruhu nedaleko Černého Mostu.

I po částečném zprovoznění Sokolské ulice byl dále hustý provoz zejména na Nuselském mostě. Podle mluvčího pražské policie Tomáše Hulana se od poledního otevření levých jízdních pruhů začala postupně vracet do běžného provozu také Legerova ulice, kde byl kvůli objížďce Sokolské dočasně zaveden obousměrný provoz.

PVK již v pondělí provedly průzkum geologického podloží, který ukázal, že pod levými jízdními pruhy je v pořádku. V jámě v pravých pruzích PVK začaly vyměňovat porouchané potrubí, dodávky vody byly obnoveny v pondělí večer. Následně byla jáma zasypána a položen nový povrch silnice.

Kvůli poruše potrubí bylo bez vody zhruba 150 odběratelů v části Sokolské ulice a ulici Na Bojišti.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

17°C

Dnes je pátek 20. října 2017

Očekáváme v 17:00 18°C

Celá předpověď