V pražské zoo zemřela samice plameňáka, žila v ní od roku 1965

foto V pražské zoologické zahradě v sobotu 13. května uhynula samice plameňáka kubánského, která v ní byla téměř 52 let. Zoo tak přišla o své nejdéle žijící zvíře. Zatím vše nasvědčuje tomu, že uhynula stářím.

Praha - V pražské zoologické zahradě v sobotu uhynula samice plameňáka kubánského, která v ní byla téměř 52 let. Zoo tak přišla o své nejdéle žijící zvíře. Zatím vše nasvědčuje tomu, že uhynula stářím. ČTK to dnes sdělila zahrada v tiskové zprávě.

Zahrada měla samici plameňáka od 5. srpna 1965. Její přesný věk ale neznala, spolu s dalšími šesti jedinci svého druhu byla odchycena na Kubě podle všeho už jako dospělá. Pražská zoo ji tak řadila mezi svá nejstarší zvířata.

"Zamíchaná v hejnu mezi ostatními plameňáky unikala pozornosti návštěvníků a překvapivě o ní nevěděla ani většina pamětníků v zoo. Přesto byla samice plameňáka kubánského, která neměla jméno, jen označení F5 a červený odečítací kroužek FHF na pravé noze, naprosto výjimečná. Ze všech žijících zvířat přišla do Zoo Praha nejdřív," uvedl ředitel zoo Miroslav Bobek.

V pražské zoo je tak nyní nejdéle žijícím zvířetem slonice Gulab, která loni v červnu oslavila padesáté výročí příjezdu do Prahy.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

24°C

Dnes je pátek 20. dubna 2018

Očekáváme v 23:00 16°C

Celá předpověď