V Kolíně se natáčí německý historický film o Martinu Lutherovi

foto V ulicích Kolína vyrostly kulisy pro německý historický film s pracovním názvem Nebe a peklo - Martin Luther.

Kolín - V Kolíně začalo natáčení německého historického filmu s pracovním názvem Nebe a peklo - Martin Luther. Kolín představuje středověké město Wittenberg, kde Luther 31. října 1517 uveřejnil 95 tezí, které kritizovaly praxi odpustků. Podle legendy je přibil na vrata kostela.

V ulicích Kolína vyrostly kulisy pro německý historický film s pracovním názvem Nebe a peklo - Martin Luther. "V posledních letech si Němci docela oblíbili Českou republiku, je tu řada pěkných lokací pro natáčení historických filmů," řekl ČTK produkční Jan Hartl. Film o Martinu Lutherovi se bude v Kolíně točit do 27. října, předtím už filmaři natáčeli na Křivoklátě a v Kutné Hoře, po Kolíně zamíří na zámek Kratochvíle, do Českého Krumlova, Telče, Zvíkova, Milovic a do skanzenu Řepora v Praze. Ač jde o německý film, veškeré obrazy se natáčejí v Česku.

Film režíruje německý režisér Uwe Janson, Martina Luthera hraje Maximilian Brückner. Mezi další známé herce učinkující ve filmu patří Armin Rohde nebo Joachim Król. Z českých herců se ve filmu objeví například Čestmír Řanda. "Většinou jsou to herci, kteří umí německy," dodal Hertl.

V ulicích Kolína vyrostly kulisy pro německý historický film s pracovním názvem Nebe a peklo - Martin Luther. Kvůli natáčení budou v Kolíně uzavřeny Parléřova, Brandlova a Karlova ulice. Produkce filmu také zažádala o zábor části Karlova náměstí pro potřeby zázemí filmařů. V okolí chrámu sv. Bartoloměje překryli filmaři dlažbu dobovým posypem, a to směsí slámy a štěrku.

Film natáčí německá produkce Ufa Fiction ve spolupráci s českou Mia Film. Dvoudílný film bude vysílat německá televize ZDF. Film se natáčí k příležitosti výročí 500 let od začátku reformace církve, které připadá na příští rok. Podle Hartla se bude film vysílat jen v Německu, jeho rozšíření do zahraničí se neplánuje.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

13°C

Dnes je neděle 24. září 2017

Očekáváme v 9:00 12°C

Celá předpověď