V Bělehradě se uskutečnila první královská svatba po 95 letech

foto V Bělehradě se oženil mladší syn následníka srbského trůnu Filip Karadjordjević. Pětatřicetiletý princ si ve zdejší katedrále během pravoslavného obřadu vzal jedenatřicetiletou dceru známého srbského malíře Danicu Marinkovičovou.

Bělehrad - V Bělehradě se dnes oženil mladší syn následníka srbského trůnu Filip Karadjordjević. Pětatřicetiletý princ si ve zdejší katedrále během pravoslavného obřadu vzal jedenatřicetiletou dceru známého srbského malíře Danicu Marinkovičovou. První královské svatby ve městě po 95 letech se zúčastnili i členové řady evropských šlechtických rodin, píší dnes srbská média.

V Bělehradě se  oženil mladší syn následníka srbského trůnu Filip Karadjordjević. Pětatřicetiletý princ si ve zdejší katedrále během pravoslavného obřadu vzal jedenatřicetiletou dceru známého srbského malíře Danicu Marinkovičovou.Snoubence oddala hlava srbské pravoslavné církve patriarcha Irinej. Nevěstě jednoduchou svatební róbu navrhla slavná srbská návrhářka Roksanda Ilinčičová, která obléká i vévodkyni z Cambridge, Michelle Obamovou nebo Melanii Trumpovou.

Ženich princ Filip je jedním ze tří synů srbského korunního prince Aleksandara Karadjordjeviče a princezny Marii da Glória d'Orléans-Bragance, která je sestřenicí bývalého španělského krále Juana Carlose. Narodil se v americkém Fairfaxu, ve Virginii. Má bratra dvojče Aleksandara a staršího Petara.V Bělehradě se  oženil mladší syn následníka srbského trůnu Filip Karadjordjević. Pětatřicetiletý princ si ve zdejší katedrále během pravoslavného obřadu vzal jedenatřicetiletou dceru známého srbského malíře Danicu Marinkovičovou.

Jeho otec a současný následník neexistujícího srbského trůnu se do Bělehradu vrátil se svolením srbských úřadů v roce 2001. Narodil se v roce 1945 v londýnském exilu, kam jugoslávská královská rodina uprchla před nacisty. Monarchii v Jugoslávii zrušil komunistický režim po druhé světové válce.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je středa 22. srpna 2018

Očekáváme v 7:00 19°C

Celá předpověď