Trumpa podpořila manželka, nařčení proti muži označila za lži

foto Manželka Donalda Trumpa Melania hovoří na republikánském sjezdu v Clevelandu.

New York - Ženy, které obviňují republikánského kandidáta na prezidenta USA Donalda Trumpa ze sexuálních útoků, lžou. V rozhovoru s televizí CNN to prohlásila Trumpova manželka Melania s tím, že její muž by se nikdy ničeho takového nedopustil, neboť je k ženám galantní.

"Vím, že ženy uznává, ale jen se kvůli těm lžím brání," řekla Trumpová. "Manželovi věřím, manžel je milý, je to gentleman a nikdy by nic takového neudělal," dodala. Poznamenala, že nikdo se dosud nezabýval minulostí těchto žen a že ve svých nařčeních nepředložily žádné důkazy.

Trumpův skandál začal zveřejněním videa z roku 2005, ve kterém hovoří o tom, že jako slavný a bohatý muže ženy beztrestně osahávat. Následně se přihlásilo několik žen, které miliardáře obvinily ze sexuálního obtěžování. Trump všechna nařčení odmítl jako vymyšlená a jako součást intrik proti své osobě během kampaně. O kontroverzním videu prohlásil, že jen vedl silácké řeči.

Jako chvástání označila Trumpovy komentáře ve videu také Melania, dodala však, že ho k nim hecoval moderátor Billy Bush. Toho televize NBC kvůli obscénnímu rozhovoru s Trumpem mezitím odvolala. Trumpová nicméně uznává, že projev manžela na záznamu byl nepřijatelný, podle ní ale nehovořil takový Trump, kterého zná.

Trumpa za tři týdny čeká volební souboj s demokratickou rivalkou Hillary Clintonovou. Ta podle komentátorů i průzkumů veřejného mínění ze skandálu těží, neboť od Trumpa se odvrací nejen voliči, ale i představitelé Republikánské strany.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

21°C

Dnes je úterý 17. října 2017

Očekáváme v 19:00 15°C

Celá předpověď