Trump zažehl doutnák války, řekl šéf severokorejské diplomacie

foto Severokorejský ministr zahraničí Ri Jong-ho se podepisuje před svým výstupem na Valném shromáždění OSN.

Moskva - Americký prezident Donald Trump svým nedávným projevem v OSN "zažehl doutnák války". Ruské agentuře TASS to řekl severokorejský ministr zahraničí Ri Jong-ho. Trump v projevu mimo jiné pohrozil zničením Severní Koreje, pokud Pchjongjang nepřestane provokovat jadernými a raketovými testy.

Severokorejský ministr řekl, že vojenská síla Severní Koreje už se takřka vyrovnala síle Spojených států. Uvedl také, že jaderný program KLDR zajistí mír a stabilitu v regionu. O svém jaderném programu ale KLDR nehodlá jednat.

"Dá se říct, že Trump svým agresivním a bláznivým projevem v OSN zažehl doutnák války," citoval TASS ministra. "Musíme se s Amerikou konečně vypořádat - ohnivým krupobitím, ne slovy," dodal Ri.

Napětí mezi Spojenými státy a Severní Koreou umocnila agresivní rétorika vzkazů, které si vzájemně adresují prezident Trump a severokorejský vůdce Kim Čong-un.

Minulý týden Trump na twitteru napsal, že při jednání s Pchjongjangem "bude fungovat jen jedna věc". Zjevně tak narážel na případné použití síly k vyřešení sporu kolem jaderných a raketových testů KLDR.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je úterý 17. července 2018

Očekáváme v 9:00 24°C

Celá předpověď