Tři mrtví po přestřelce v podatelně ruské tajné služby

foto Ruský policista - ilustrační foto

Moskva - Nejméně tři lidé dnes přišli o život během přestřelky v podatelně ruské tajné služby FSB v Chabarovsku na Dálném východu. Útočník byl identifikován jako místní neonacista. Ještě před střelbou zabil instruktora nedalekého střeleckého klubu, kde se zmocnil zbraní.

Při incidentu byl zabit jeden pracovník FSB, jeden návštěvník a také útočník, uvedla agentura TASS s odvoláním na FSB. Tajná služba podle agentury Interfax později upřesnila, že útočníka identifikovala jako osmnáctiletého mladíka, který patřil k neonacistické skupině.

"V 17:02 místního času (08:02 SELČ) do podatelny správy FSB pro Chabarovský kraj vstoupil neznámý muž. Aniž by přešel k bezpečnostní kontrole, začal střílet po lidech nacházejících se v místnosti," vylíčil nejmenovaný pracovník tiskového oddělení FSB. "Útočník byl zneškodněn. Na místě činu se provádějí nezbytné kriminalistické úkony," dodal.

Podle pozdějších policejních informací se útočník ještě před střelbou v kanceláři FSB v chabarovském střeleckém klubu zmocnil pušky a dvou pistolí a instruktora klubu zabil. Ukradené zbraně pak použil při útoku na služebnu FSB.

Během přestřelky byl kromě útočníka a jednoho pracovníka FSB zabit také jeden ze dvou návštěvníků, občan jedné z postsovětských republik. Druhý návštěvník vyvázl se zraněním.

Pod FSB spadá v Rusku také pohraniční služba. Chabarovsk, s přibližně půl milionem obyvatel, leží nedaleko hranic s Čínou.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Načíst další článek

1°C

Dnes je pátek 23. února 2018

Očekáváme v 17:00 -1°C

Celá předpověď