Tetování může být módním doplňkem i záležitostí

foto Na Výstavišti v pražských Holešovicích začal 19. května 19. ročník mezinárodního tetovacího festivalu Tattoo Convention Prague.

Praha - Tetování může mít pro lidi hlubší význam, někteří ho berou i jako módní doplněk. Profesionální tatéři se ale vždy snaží najít motiv, který je pro daného člověka vhodný, míní tatérka Ivča z tetovacího studia Tribo. V Praze dnes začal 19. ročník mezinárodního tetovacího festivalu Tattoo Convention, potrvá do neděle.

"Často se stává, že přijde někdo s nějakým motivem z internetu, a je na něm vidět, že si jím není jistý. Pak se to s ním snažím probrat a najít pro něj něco vhodnějšího," řekla ČTK Ivča. Nemá prý problém udělat někomu konkrétní tetování na míru, ráda ale také tvoří vlastní autorské motivy. "Trendy v tetováních určitě hrají roli, dříve se například hodně dělala tetování nad zadek, teď se přesunula pod prsa," řekla ČTK Ivča.

Ivča se se svou prací plánuje zúčastnit soutěže o nejlepší tetování, která se v rámci festivalu uskuteční o víkendu. Kromě této soutěže se bude na akci volit i Miss festivalu, v plánu je i módní přehlídka nebo hudební vystoupení.

Na Výstavišti v pražských Holešovicích začal 19. května 19. ročník mezinárodního tetovacího festivalu Tattoo Convention Prague. Stejně jako v předchozích letech se festivalu účastní desítky tetovacích studií z celého světa. K vidění jsou i tetovací studia, která vytvářejí tetování tradičním, polynéským způsobem, a to vyklepáváním barvy pod kůži pomocí dřevěných paliček. Návštěvníci festivalu se mohou nechat od tatérů i potetovat - mohou si vybrat z nabídky tetovacích studií, nebo i přinést vlastní motiv.

Festival tetování se v Praze koná od roku 1998. Jeho cílem je přiblížit tetování a body art jako umění. Za komunistického režimu totiž bylo podle organizátorů tetování vnímáno jako výsada kriminálníků. Podobná setkání se konají po celém světě.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

8°C

Dnes je sobota 24. března 2018

Očekáváme v 23:00 1°C

Celá předpověď