Táborský festival Mighty Sounds přilákal 12.000 lidí

foto Druhým dnem pokračoval 15. července na letišti v Táboře hudební festival Mighty Sounds.

Tábor - Třídenní festival Mighty Sounds, který dnes končí v Táboře, navštívilo kolem 12.000 lidí. Je to asi o 2000 méně než loni. Hlavní hvězdou 13. ročníku, kde vystoupilo 150 interpretů, byla romská kapela Gogol Bordello z USA. ČTK to dnes řekla mluvčí festivalu Markéta Štechová.

Do dnešních 15:00 neměli pořadatelé žádné zprávy o stížnostech kvůli hluku, policie ale několik podnětů na překročení hluku přijala, jak řekl ČTK jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura. Mighty Sounds je největší festival ve střední Evropě zaměřený na žánry ska, punk, reggae či indie rock. S návštěvností jsou organizátoři spokojeni.

V předchozích letech si na hluk stěžovalo několik lidí. Letos proto pořadatelé trochu jinak natočili pódia, míří méně do obydlených částí a více do míst, kde jsou jenom stromy. Policie ale několik podnětů na velký hluk přijala.

"Kromě pár oznámení, že je tam překročena hranice hluku, jsme neřešili žádný problém," řekl policejní mluvčí. Místní jsou podle něj již zvyklí. Podle mluvčího je škoda, že hygienici hluk neměří. V pondělí ráno, až se návštěvníci začnou rozjíždět domů, budou policisté kontrolovat, aby do aut nenastupovali pod vlivem alkoholu a drog. "Máme tam několik desítek policistů jak z řad pořádkové, dopravní, tak i kriminální služby, kteří dohlížejí nejenom na okolí, ale i uvnitř, aby tam náhodou nebyly nějaké velké problémy," dodal mluvčí.

Pořadatelé letos přilákali 120 lidí z nejbližšího okolí areálu letiště Čápův dvůr, což je historicky nejvíc. Vhazují jim dopisy do schránek, a pokud se místní přihlásí o vstupenku, dostanou ji zdarma. "Máme docela dobré ohlasy. Věřím, že oceňují, že reflektujeme, že jim hrajeme takříkajíc pod okny," řekla mluvčí.

Přestože 15. července na mnoha místech kraje pršelo, na festivalu téměř vůbec. Jen v sobotu bylo chladno, což bylo podle mluvčí nepříjemné večer. "Ale na déšť jsme měli obrovské štěstí a dnes je ideální festivalový den," řekla Štechová. Kvůli dešti 14. července předčasně skončil zahajovací koncert Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov.

Hlavní hvězdou Mighty Sounds byla americká skupina Gogol Bordello. "Na to, že končili svoje turné a byli už trošku unaveni, tak si koncert užili na maximum. Na závěr se frontman vydal do předních řad, objímal se s fanoušky a fotil se s nimi. Odezva byla obrovská," řekla Štechová.

Mighty Sounds nabízí sedm pódií a další scény pro dýdžeje, 105 kapel, celkem 150 interpretů včetně divadel. Novinkou byla akustická scéna, z níž jsou nadšeni pořadatelé i diváci. "Chceme si ji určitě zachovat. Je udělaná jako takový pokojíček, působila moc hezky, komorně, intimně, jako kontrast k ostatním pódiím, máme nejlepší ohlasy," řekla Štechová.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je sobota 23. června 2018

Očekáváme v 13:00 17°C

Celá předpověď