Syrská armáda obvinila Izrael z útoku na její letiště u Damašku

foto Ilustrační foto - Boje na severu Sýrie.

Damašek - Velení syrské armády obvinilo Izrael z nočního bombardování letecké základny u Damašku a varovalo svého souseda před následky. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na syrskou státní televizi. Mluvčí izraelské armády odmítla zprávu komentovat.

Vojenským letištěm na jihozápadním předměstí syrské metropole Damašku otřáslo v noci několik výbuchů. Syrská televize posléze citovala vedení syrské armády, podle něhož byly střely vypáleny ze severu Izraele krátce po půlnoci.

"Velení syrské armády varuje Izrael před důsledky tohoto flagrantního útoku a zdůrazňuje, že bude pokračovat v boji proti (tomuto) terorismu," uvedla syrská armáda v prohlášení.

"Nebudeme komentovat zprávy tohoto typu," uvedla v reakci mluvčí izraelské armády. Izrael ani v minulosti podobné incidenty nekomentoval.

Letiště u Damašku využívají zejména elitní jednotky, pověřené ochranou syrského prezidenta. Sloužilo k odpalování raket na oblasti na předměstích Damašku dříve ovládaných protivládními povstalci.

Podobný incident se stal loni začátkem prosince, kdy podle syrské strany izraelská armáda rovněž bombardovala vojenské letiště na damašském předměstí Mazza. Ani tehdy izraelská armáda útok nekomentovala.

Izrael do války v Sýrii nezasahuje s výjimkou úderů na vojenské konvoje hnutí Hizballáh, které má v Sýrii několik tisíc bojovníků. Hizballáh je v syrské válce spojencem syrské armády. Premiér Benjamin Netanjahu loni v dubnu přiznal, že izraelská armáda provedla několik desítek útoků na Hizballáh, aby mu zabránila vyzbrojit se pokročilými raketami, které by mohly ohrozit Izrael.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

6°C

Dnes je sobota 18. listopadu 2017

Očekáváme v 1:00 4°C

Celá předpověď