Svědek vraždy Valka se prý podílel na loupeži v jeho domě

foto Ilustrační foto - Ernest Valko, jeden z nejznámějších slovenských právníků, na snímku z roku 2001.

Bratislava - Svědek vraždy elitního slovenského právníka a někdejšího šéfa československého ústavního soudu Ernesta Valka se podílel na loupeži v jeho domě, samotný střet svého komplice s Valkem neviděl. Na sociální síti to napsal svědkův právní zástupce Daniel Lipšic, který byl v době vraždy Valka v listopadu roku 2010 slovenským ministrem vnitra.

Svědek, jenž si podle slovenských medií odpykává trest za loupež banky na západním Slovensku, se podle Lipšice rozhodl spolupracovat s policii v obavě o vlastní život a kvůli nižšímu trestu v případu, ve kterém je trestně stíhán. Svou další spolupráci s policii podmínil tím, aby ho jako korunního svědka zastupoval právě Lipšic.

O průběhu loupeže ve vile Valka a následné vraždy muž vypověděl jako svědek letos v létě. Uvedl, že pomocí startovací pistole vpustili do domu dráždivý plyn a že Valko následně otevřel všechny dveře na terasu. Pak pachatelé vstoupili do domu. Podle svědka zazněl výstřel, samotný střet svého komplice s Valkem ale neviděl.

O loupeži coby možném motivu Valkovy vraždy hovořili představitelé slovenské policie už dříve. Vysoký představitel slovenské generální prokuratury ještě v roce 2013 tvrdil, že k obvinění pachatele chybí jeden nebo dva důkazy, které by obstály u soudu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je sobota 21. července 2018

Očekáváme v 19:00 30°C

Celá předpověď