Svědci popisují masakr v Las Vegas

foto Lidé v Tropicana Las Vegas čekají na vyjasnění situace po řádění střelce v Las Vegas.

Las Vegas - Přeživší útoku v Las Vegas popisují, že první výstřely "zněly jako ohňostroj", později "všude okolo lítaly kulky" a lidé hromadně utíkali. Noční střelba v Las Vegas v americkém státě Nevada si podle aktualizované policejní bilance policie zahynulo při střelbě na účastníky koncertu country hudby v Las Vegas 58 osob a do nemocnic jich bylo převezeno 515.

"Všude lítaly kulky," řekl svědek televizi KSNV-TV pět minut po incidentu. "Všichni utíkali. Bylo to opravdu hrozivé," pokračuje. Dodává, že kulky se všude odrážely. "Stříleli odněkud seshora a vyprazdňovali jeden zásobník za druhým," dodává. Dále mluví o "stovkách" výstřelů a pro hustotu střelby je přesvědčen, že střelců muselo být víc.

"Střelba neustávala," líčí CNN masakr Christina, žena středního věku, jež na koncert přišla s manželem. "Všichni křičeli 'k zemi', takže jsme leželi jeden přes druhého a pokoušeli se dostat ven," popisuje incident. "Jakmile jsme ze sedaček zalehli na zem, ležel tam nějaký střelený muž. Byl celý od krve a v bezvědomí. Jeden z mých přátel mu pomáhal. Vzali jsme ho a utíkali jsme pryč. Lidé se schovávali pod sedačkami, za sloupky, kdekoli to šlo. Všichni nám říkali, ať běžíme, co nám nohy stačí," rozvádí.

Na jednom z prvních videí, která kolovala na sociálních sítích, natočil profesionální hráč pokeru Dan Bilzerian sebe samého, jak z koncertu utíká. V rozrušení nevybíravou mluvou na záznamu popisuje, že dívka vedle něj dostala přímý zásah do hlavy.

Jake Freedman popsal televizi Skynews, co pozoroval ze 64. patra nedalekého hotelu. "Viděli jsme, jak stovky lidí utíkají a k zemi padají těla... Přímo před našima očima probíhal masakr," uvedl Freedman. "Před pódiem, které bylo profesionálně nasvícené, ležely na zemi desítky a desítky těl," dodává.

"Lidé zcela propadli hysterii," řekl Skynews jeden z prodavačů, který měl stánek na festivalu. "Nevěděli jsme kam jít, kam utéct," dodává. "Viděli jsme spoustu raněných. Ti, co mohli, pomáhali. Vynášeli ven zakrvácené lidi. Ambulance v tu chvíli ještě nedorazily, a tak raněné nakládali do všech aut, co přišla pod ruku," uzavírá stánkař.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je pátek 20. července 2018

Očekáváme v 5:00 15°C

Celá předpověď