Středočeská ČSSD Paroubkův návrat nyní řešit nebude

foto Ilustrační foto - Předseda Jiří Paroubek vystoupil 20. srpna na tiskové konferenci strany Lev 21 k hlasování o rozpuštění Poslanecké sněmovny.

Praha - Středočeská ČSSD se nyní nebude zabývat případným návratem bývalého premiéra a předsedy strany Jiřího Paroubka do strany. Důvodem je zamítavý postoj sociálních demokratů v Praze 5, jejichž souhlas Paroubek potřeboval. ČTK to dnes řekl místopředseda středočeské ČSSD Miloš Petera.

Podle stanov ČSSD musí s návratem do strany souhlasit místní organizace, kde byl politik dříve členem. V Cerhenicích na Kolínsku, kde si Paroubek podal přihlášku, s jeho návratem souhlasili, stejně jako krajský výkonný výbor pražské ČSSD. Obvodní výkonný výbor ČSSD Prahy 5 ale Paroubkovo znovupřijetí nepodpořil.

Záležitostí se měla zabývat ještě středočeská organizace ČSSD, podle Petery to ale vzhledem k rozhodnutí straníků v Praze 5 už nebude nutné. "Myslím si, že se ta věc zatím zastavuje. Hlavní kompetenci má Praha 5, takže je to z hlediska Středočeského kraje bezpředmětné," uvedl Petera.

Z ČSSD Paroubek vystoupil v říjnu 2011 a založil stranu Národní socialisté - levice 21. století (LEV 21), která ve volbách neuspěla. Z politiky Paroubek odešel v roce 2014, když skončil v čele LEV 21. Tehdy se rozhodl věnovat rodině, podnikání, akademické činnosti a veřejně prospěšným činnostem.

Nyní pětašedesátiletý Paroubek vstoupil do obnovené ČSSD v roce 1989. Hned zamířil do jejího vedení, stal se ústředním tajemníkem a v roce 1993 neúspěšně kandidoval na předsedu proti Miloši Zemanovi. Do nejvyšší politiky naplno vstoupil v dubnu 2005, kdy se stal premiérem a poté i předsedou strany.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je čtvrtek 16. srpna 2018

Očekáváme v 15:00 28°C

Celá předpověď