Sobotka: Bez ČSSD ve vedení krajů hrozí privatizace nemocnic

foto Zleva senátor Zdeněk Škromach, jihomoravský hejtman Michal Hašek, kandidát na senátora Jiří Čejka, premiér Bohuslav Sobotka a senátor Jan Žaloudík na závěrečné tiskové konferenci ČSSD k ukončení kampaně ke krajským a senátním volbám 6. října v Brně.

Brno - Pokud ČSSD nebude po volbách řídit kraje, hrozí privatizace krajských nemocnic. Novinářům to dnes v Brně řekl premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Podle něj sociální demokraté brání privatizaci zařízení, a proto podnikatelé čekají, jak dopadnou krajské volby. Sobotka zdůraznil, že ČSSD privatizaci nepřipustí a že krajské nemocnice musejí zůstat pod veřejnou správou.

Podle Sobotky by si řada podnikatelů ve zdravotnictví ráda koupila nemocnici. "Žádné ale nejsou na trhu, protože tomu brání sociální demokracie. Pokud už ale nebudeme mít sílu nemocnice bránit, může dojít k jejich privatizaci nebo pronájmu podnikateli. Řada z nich čeká na to, jak dopadnou krajské volby," varoval Sobotka.

Zabránit prodeji zdravotnických zařízení považuje za nejdůležitější věc. "Jsme jednoznačnou pojistkou pro ty, kteří jsou proti privatizaci. Nepřipustíme ji v žádném kraji. Lidé by na to měli myslet, když se budou ve volbách rozhodovat," dodal Sobotka.

Jihomoravský kraj zřizuje nemocnice v Břeclavi, Znojmě, Kyjově, Hodoníně, Ivančicích, Letovicích, Vyškově a Tišnově a od loňska provozuje také nemocnici v Hustopečích. Právě u hustopečské nemocnice, jejímž vlastníkem bylo město, hrozil prodej soukromníkům kvůli tomu, že byla ve ztrátě. Do jednání se však vložil kraj, který její provoz převzal s odůvodněním zachování veřejného zdravotnictví.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

16°C

Dnes je čtvrtek 21. září 2017

Očekáváme v 7:00 9°C

Celá předpověď