Škoda Auto loni dodala zákazníkům rekordních 1,13 milionu vozů

foto Škoda Auto - prodej nových osobních vozů (1995 - 2016).

Praha - Největší tuzemská automobilka Škoda Auto loni dodala zákazníkům rekordních 1,127.700 vozů, meziročně o 6,8 procenta více. Potřetí za sebou tak překonala milionovou prodejní hranici. V prosinci zvýšila prodej o 5,7 procenta na 91.500 aut, což byl dosud nejlepší výsledek za tento měsíc v historii podniku. V letošním prvním čtvrtletí automobilka uvede na trh SUV Kodiaq a výrazně přepracovaný model Octavie a během roku chystá i další novinky, sdělila dnes firma ČTK.

"Stále lépe se nám daří emocionálním designem, nejmodernější automobilovou technikou a řadou praktických řešení ve vozech Škoda nadchnout nové skupiny zákazníků. S celkem jedenácti modelovými novinkami v roce 2017 budeme v tomto trendu pokračovat. Zejména od zahájení prodeje přepracovaného modelu Škoda Octavia a nového SUV Škoda Kodiaq očekáváme v prvním pololetí další pozitivní impulzy pro značku," uvedl předseda představenstva Škody Auto Bernhard Maier.

Na nejsilnějším trhu značky v Číně mladoboleslavská automobilka zvýšila dodávky o 12,6 procenta na 317.100 vozů. V západní Evropě jí vzrostl odbyt o 5,7 procenta na 455.200 aut. Na svém druhém největším trhu v Německu zvýšila prodej o 4,1 procenta na 165.200 aut a posílila tak pozici nejsilnější zahraniční značky.

Ve střední Evropě dodávky zákazníkům stouply o 6,8 procenta na 183.800 vozů. Prodeje značky na českém trhu se zvýšily o 3,5 procenta na 88.000 vozů. Ve východní Evropě firma prodala 35.100 vozů, meziročně o 7,2 procenta více. V Rusku vzrostl prodej o 0,7 procenta, firma tam dodala zákazníkům 55.400 vozů.

Škoda Auto je součástí německého koncernu Volkswagen. Provozuje tři výrobní závody v České republice, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Zaměstnává zhruba 27.000 lidí.

Nová Octavia RS má deset koní navíc, cena vzrostla na 696.900 Kč

Škoda Octavia RS 230 Nová Škoda Octavia RS dostala deset koní výkonu navíc a bude tak mít 230 koňských sil. Kvůli lepší výbavě se základní cena zvýší o 37.000 na 696.900 Kč. Scout bude začínat na 759.900 Kč. Oznámila to dnes automobilka, která zahájila příjem objednávek na sportovní verzi Octavie RS i na outdoorový Scout.

Stejně jako u modernizované Octavie, budou mít i její deriváty nově dělené přední světlomety, rozsáhlejší nabídku asistenčních prvků, informačních systémů a mobilního připojení.

"Modernizované deriváty modelu Octavia přináší zákazníkům opět něco navíc. Nejen více výbavy, emocí a moderních asistentů, ale především inovace v klíčových oblastech jednotlivých modelů. Sportovní RS tak nabídne více výkonu, Scout vylepšené terénní schopnosti a odolné funkční čalounění interiéru," uvedl vedoucí prodeje Škoda Auto ČR Miroslav Bláha.

Octavia RS má nově ve standardní výbavě prvky v hodnotě více než 47.000 Kč. Standardem jsou tak mimo jiné Full-LED přední světlomety, LED mlhovky i zadní svítilny, infotainment Bolero s osmipalcovým dotykovým displejem, Bluetooth handsfree s hlasovým ovládáním, bezklíčkový přístup a startování KESSY či parkovací senzory vpředu i vzadu a multifunkční sportovní volant.

Scout přináší již v základní specifikaci výbavu rozšířenou o prvky v hodnotě 82.800 Kč. Standardně disponuje rovněž Full-LED předními světlomety, LED zadními sdruženými svítilnami a ambientním osvětlením interiéru, vyhřívaným volantem, systémem KESSY a parkovacími senzory vpředu i vzadu. Standardem je také infotainment Bolero s osmipalcovým dotykovým displejem, Bluetooth handsfree s hlasovým ovládáním a multifunkční volant. Terénní schopnosti podporuje režim pro jízdu mimo silnici, interiér disponuje čalouněním sedadel funkční tkaninou Thermo Flux, kryty pedálů z ušlechtilé oceli či deštníkem pod sedadlem.

Octavia je nejprodávanějším modelem Škody. Za 20 let od představení prvního novodobé octavie v roce 1996 si vůz koupilo pět milionů zákazníků, z toho aktuální třetí generaci více než jeden milion. Vedle Octavie přijde letos na trh nová generace SUV Yeti, další verze velkého SUV Kodiaq či modernizované modely Citigo a Rapid.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

1°C

Dnes je pondělí 18. prosince 2017

Očekáváme v 3:00 -2°C

Celá předpověď