Show Eltona Johna přilákala do vyprodané O2 areny 13.000 fanoušků

foto Britský zpěvák Elton John vystoupil 26. listopadu v Praze.

Praha - Zhruba 13.000 fanoušků podle pořadatelů přilákal koncert Eltona Johna do pražské O2 areny. Britský zpěvák, skladatel a klavírista zde vystoupil v rámci svého rozsáhlého celosvětového turné k poslednímu albu s názvem Wonderful Crazy Night a velkou halu zcela vyprodal. Legenda populární hudby se do Prahy vrátila po třech letech a kromě nové tvorby se především ohlédla za svou dosavadní více než čtyřicetiletou kariérou.

Britský zpěvák Elton John vystoupil 26. listopadu v Praze. Jde o jedno z nejrozsáhlejších turné, které ve své kariéře Elton John podnikl. Série koncertů má skončit v červenci příštího roku.

Devětašedesátiletý umělec zahájil show se svou pětičlennou kapelou úderem osmé hodiny večer, jak pořadatelé slibovali. Na koncert se přišli podívat lidé různých generací, mnozí z nich byli zpěvákovi vrstevníci. Místa v hale byla dnes pouze k sezení, přesto hlavně v závěru koncertu desítky fanoušků našly cestu přímo pod pódium. Ostatní lidé ve vzdálenějších řadách mohli sledovat koncert i ze dvou velkoplošných obrazovek, které doplňovala pestrá projekce.

Britský zpěvák Elton John (vpravo) vystoupil 26. listopadu v Praze. Koncert začal téměř desetiminutovou skladbou Funeral for a Friend/Love Lies Bleeding s dlouhým instrumentálním úvodem, která pochází z dvojalba Goodbye Yellow Brick Road. "Dobrý večer do Prahy, je to krásné město," pozdravil hned v úvodu zpěvák fanoušky. Pak většinu času strávil za černým koncertním křídlem, které pódiu dominovalo.

V úvodu dvouapůlhodinového koncertu představil například skladbu The Bitch Is Back i známou baladou Daniel z roku 1973 z šestého studiového alba Don't Shoot Me I'm Only the Piano Player. Průvodním slovem uvedl také novinky z posledního alba - Looking Up a A Good Heart.

Britský zpěvák Elton John vystoupil 26. listopadu v Praze. Pak zazněly například písně Rocket Man i Goodbye Yellow Brick Road z počátku 70. let, které před lety magazín Rolling Stone zařadil do svého žebříčku nejlepších písní. Ve druhé části koncertu si fanoušci vyslechli známou popovou baladu z roku 1970 - Your Song. "To je tvá píseň, Praho," řekl. Skladba se mimo jiné dočkala mnoha coververzí, třeba od Roda Stewarta nebo britské zpěvačky Ellie Gouldingové.

Závěr koncertu, který měl již výrazně dynamičtější spád, ovládly také písně Sad Songs či I'm Still Standing. Po dlouhém potlesku a improvizované autogramiádě přímo z pódia, k němuž si natěšení fanoušci přinesli kvůli podpisu desky a trička, se Elton John rozloučil dvěma přídavky - notoricky známou, melancholickou Candle

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

11°C

Dnes je středa 22. listopadu 2017

Očekáváme v 19:00 7°C

Celá předpověď