Saturday Night Live a Westworld vévodí nominacím na ceny Emmy

foto Herec Kevin Spacey v seriálu "House Of Cards."

Los Angeles - Sci-fi seriál z produkce HBO Westworld a komediální show televize NBC Saturday Night Live získaly největší počet nominací na televizní ceny Emmy. Během předávání 17. září mohou tvůrci každého z nich uspět ve 22 kategoriích. Nominace dnes zveřejnila americká televizní akademie.

Herec Alec Baldwin a jeho ztvárnění Donalda Trumpa v komediální show televize NBC Saturday Night Live.

K dalším favoritům budou patřit seriály Feud a Stranger Things s 18 nominacemi, Veep navržený v 17 kategoriích či Sedmilhářky a Fargo, které mohou obdržet až 16 ocenění.

Dlouholetá úspěšná parodická show vysílaná na NBC jednou týdně od roku 1975 získala nominace především v hereckých kategoriích. Cenu může dostat třeba Alec Baldwin, jehož ztvárnění Donalda Trumpa se již nejedou stalo námětem seriózního politického zpravodajství i popuzených reakcí od šéfa Bílého domu.

Mezi dalšími navrženými herci jsou například Kevin Spacey za roli prezidenta v seriálu Dům z karet, Nicole Kidmanová a Reese Witherspoonová za komediálně dramatickou sérii Sedmilhářky či Ewan McGregor za krimi Fargo.

Herec Anthony Hopkins ve snímku  "Westworld."

Ve sledované kategorii nejlepší dramatický seriál mohou uspět série Volejte Saulovi, Dům z karet, Příběh služebnice, The Crown, Stranger Things, This Is Us a Westworld.

Z televizních společností získala nejvíce nominací podobně jako v minulých letech HBO, jejíž díla byla navržena ve 110 kategoriích, následována internetovou televizí Netflix s 91 a klasickou NBC se 60 nominacemi.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

21°C

Dnes je úterý 24. dubna 2018

Očekáváme v 3:00 14°C

Celá předpověď