Dodávky proudu v San Francisku byly plně obnoveny

foto Rozsáhlé oblasti kalifornského města San Franciska dnes postihl výpadek dodávky elektřiny, který ochromil dopravu a obchod a zbavil proudu na 90.000 úřadů a domácností. Ve strmých městských ulicích přestaly jezdit slavné lanové tramvaje, lidé v potemnělých stanicích metra si svítili mobilními telefony a chaotickou dopravu řídili "ručně" policisté.

San Francisco (USA) - Dodávky elektrického proudu v San Francisku proudu byly po rozsáhlém pátečním výpadku plně obnoveny. Uvedla to na konci pátečního odpoledne místního času elektrárenská společnost Pacific Gas & Electric (PG&E). Rozsáhlý výpadek způsobilo podle firmy selhání jističe a následný požár v jedné z rozvodných stanic.

Tramvaje v San Franciscu stojící při výpadku prouduVýpadek ochromil dopravu a obchod ve městě. Krátce před 18. hodinou tamního času (3:00 SELČ) PG&E uvedla, že dodávky byly obnoveny všem 88.000 postiženým domácnostem a úřadům. Firma podle agentury Reuters dodala, že příčiny havárie důkladně vyšetří.

Výpadek postihl centrum a finanční čtvrť, ochromena byla i příměstská doprava. Nemocnice přestaly operovat, obrazovky bankomatů potemněly a v ulicích se rozvrčely mobilní generátory. Ve strmých městských ulicích přestaly jezdit slavné lanové tramvaje, lidé v potemnělých stanicích metra si svítili mobilními telefony a chaotickou dopravu řídili "ručně" policisté

Obchody a úřady pustily zaměstnance domů. Ulice města byly podle tiskových agentur plné lidí, kteří šli pěšky domů. Podle některých médií byla bez proudu asi polovina města.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Načíst další článek

1°C

Dnes je pátek 23. února 2018

Očekáváme v 17:00 -1°C

Celá předpověď