Rozčilený dav na Haiti vyplenil auta s humanitární pomocí OSN

foto Následky úderu hurikánu Matthew v Port Salut na Haiti.

Port-au-Prince - Rozhořčení Haiťané v sobotu vyrabovali nákladní auta s humanitární pomocí pro lidi postižené hurikánem Matthew, který si na ostrově vyžádal na tisíc obětí. Stalo se tak krátce před návštěvou generálního tajemníka OSN Pan Ki-muna v zemi, napsal dnes zpravodajský server BBC News.

Střety byly zaznamenány ve městě Les Cayes, kde Pan Ki-mun slíbil, že na pomoc Haiti budou mobilizovány "veškeré zdroje". Podle haitské vlády potřebuje naléhavě humanitární podporu více než 1,4 milionu lidí.

K mnoha rodinám, jimž hurikán 4. října zničil úrodu a vodní zdroje, ještě žádná pomoc nedorazila, což vyvolává napjatou situaci.

Koordinátor americké pobočky Světové zdravotnické organizace (WHO) uvedl, že základna OSN byla uzavřena poté, co byly v sobotu vypleněny dva kontejnery WHO s pomocí.

Spojené národy vyzvaly dárce k poskytnutí okamžité pomoci ve výši téměř 120 milionů dolarů, ale shromážděn byl jen zlomek této částky.

Na ostrově rovněž panují obavy z propuknutí epidemie cholery. Počet případů nákazy a úmrtí na ni roste především na jihozápadě země.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

27°C

Dnes je čtvrtek 17. srpna 2017

Očekáváme v 9:00 19°C

Celá předpověď