Recesistická Strana píše v programu o podprsenkách i pivu

foto Ilustrační foto - Firma Splendourbra představila 27. září v Londýně nový typ podprsenky, která údajně zvětší ňadra o dvě velikosti. Snímek byl pořízen během reklamní akce před obchodním domem Debenhams na Oxford Street.

Berlín - Navázat platy manažerů a manažerek na velikost jejich podprsenek nebo omezit růst cen piva požaduje uskupení s prostým názvem Strana (Die Partei), které se uchází o přízeň voličů v německých parlamentních volbách. Do Spolkového sněmu se sice nemá šanci dostat, ale i tak představuje výrazné zpestření jinak poměrně usedlé volební kampaně.

Stranu založili v roce 2004 redaktoři satirického magazínu Titanic a v minulosti se jí už podařilo uspět v některých komunálních volbách. V roce 2014 dokonce získala jedno křeslo v Evropském parlamentu. V podobný úspěch sice v parlamentních volbách 24. září doufat nemůže, i tak se na ně ale "pečlivě připravila" šestnáctibodovým volebním programem, v němž se věnuje široké škále vážných i méně vážných problémů.

"Strana požaduje prosazení všeobjímající univerzální celkové spravedlnosti, přinejmenším ale dvojnásobku spravedlnosti, kterou požaduje sociální demokracie. Stížnosti na údajné nespravedlnosti budou potlačeny za použití veškerého násilí," píše uskupení hned v prvním bodě svého programu.

Ve druhém přidává návrh na snížení platové nerovnosti mezi muži a ženami. "Aby se ukončila marná debata o rozdílech v platech mezi pohlavími, budou manažerské platy do budoucna navázány na velikost podprsenky," navrhuje Strana.

Nezapomíná ani na milovníky piva, jehož spotřeba v Německu v posledních letech klesá, a prosazuje zavedení cenové brzdy, která by se aktivovala vždy, když se ve stejný čas objeví dva indikátory - velká žízeň a prokazatelná kvóta prázdných sklenic.

Strana myslí i na zvířata. "Pokusy na zvířatech budou zastaveny, zvířata jsou tady k tomu, aby nám přišla roztomilá a abychom je snědli," píše v programu. V dalším bodě zase připomíná velkou genetickou blízkost prasat a lidí a navrhuje, aby se o občany zemědělských oblastí Německa starali místo doktorů zvěrolékaři.

Ze zřetele neztrácí ani mezinárodní otázky, jako je význam vztahů v rámci Evropy. "Přes všechny problémy: Evropa pro nás zůstává tím nezcizitelným kontinentem, který se před nějakým časem oddělil od prakontinentu Pangea," konstatuje recesistické uskupení, podle něhož je tektonická struktura kontinentu tak mocná, že může sloužit jako stabilní základ pro minibar šéfa Evropské komise Jeana-Claudea Junckera.

V neposlední řadě přichází Strana i s návrhem týkajícím se napjatých vztahů spolkové republiky s Tureckem, když požaduje, aby byl turecký prezident Recep Tayyip Erdogan nalákán do Německa, zatčen, vsazen do žaláře a následně vyměněn za německo-tureckého novináře Denize Yücela, který je v Turecku už měsíce zadržován.

Strana nesepisuje pouze předvolební programy, ale čas od času i koná. O tom se začátkem září mohlo přesvědčit na 180.000 příznivců tří desítek facebookových skupin blízkých protiimigrační Alternativě pro Německo (AfD), nad nimiž Strana získala kontrolu. Z Fanklubu AfD se v tu chvíli stal Fanklub Strany, ze skupiny Láska k domovině zase Láska k humusu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

24°C

Dnes je úterý 22. května 2018

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď