Producenta Weinsteina kvůli skandálům vyhodila jeho vlastní firma

foto Ilustrační foto - Filmový producent Harvey Weinstein

New York - Filmový producent Harvey Weinstein, který čelí obvinění ze sexuálního obtěžování žen, neodešel kvůli aféře z vedení své produkční firmy The Weinstein Company dobrovolně. Podle nedělního oznámení společnosti byl s okamžitou platností vyhozen. Jeden z nejmocnějších mužů Hollywoodu podle médií ženy sexuálně obtěžoval dlouhodobě.

"Ve světle nových informací o nevhodném chování Harveyho Weinsteina, které se objevily v minulých dnech, se ředitelé The Weinstein Company rozhodli, že jeho působení ve společnosti končí, a to s okamžitou platností," uvádí se v prohlášení řídícího orgánu společnosti, jehož členem je i Weinsteinův bratr Robert.

Rada ředitelů v prohlášení odkazuje na zprávu listu The New York Times z konce minulého týdne, podle níž se Weinstein dopustil nejméně osmi případů sexuálních útoků. Weinstein po zveřejnění článku odešel na dovolenou a rada ředitelů oznámila, že jeho kauzu projedná.

Sám Weinstein, který je spoluzakladatelem produkční a distribuční firmy Miramax, v reakci na článek uvedl, že si uvědomuje, že jeho chování v minulosti způsobilo mnoho bolesti a že se za to omlouvá. Nicméně se nechal také slyšet, že "dospíval v 60. a 70. letech, kdy pravidla chování byla jiná".

Pro Weinsteinovu firmu, kterou v roce 2005 založil po odchodu z Miramaxu a která se potýká s klesajícím prodejem, znamená jeho odchod velkou ránu, napsal The New York Times. Jeho závratná kariéra, během níž si připsal více než 300 nominací na Oscara, v uplynulých letech nabrala sestupnou tendenci. Posledním oscarovým snímkem, jehož je Weinstein producentem, je Umělec z roku 2011, letošní Tulipánová horečka je považována za velmi slabou.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pondělí 16. července 2018

Očekáváme v 7:00 18°C

Celá předpověď