Producenta Weinsteina kvůli sexuálnímu skandálu opustila žena

foto Americký filmový producent Harvey Weinstein (vlevo) a jeho žena, módní návrhářka Georgina Chapmanová, na snímku z roku 2012.

New York - Amerického filmového producenta Harveyho Weinsteina, který čelí obviněním ze sexuálního obtěžování a znásilnění žen, opustila manželka, módní návrhářka Georgina Chapmanová. V prohlášení uvedla, že jí puká srdce za všechny ženy, které trpěly kvůli neomluvitelným skutkům jejího chotě.

"Nyní se soustředím hlavně na péči o naše malé děti. Prosím média, aby respektovala naše soukromí," dodala jednačtyřicetiletá Chapmanová v prohlášení, z nějž citovala světová média. Návrhářka, která vlastní značku Marchesa, přitom ještě minulý týden prohlašovala, že za svým 65letým manželem stojí. Někteří lidé na sociálních sítích proto vyzývali k bojkotu její značky.

Weinsteina obvinily z nevhodného chování mimo jiné herečky Gwyneth Paltrowová či Angelina Jolie. Italská herečka Asia Argentová listu The New Yorker sdělila, že Weinstein ji před 20 lety znásilnil. Jeden z nejmocnějších mužů Hollywoodu podle médií i podle prohlášení hereček sexuálně obtěžoval ženy dlouhodobě. Sám Weinstein, který je spoluzakladatelem produkční a distribuční firmy Miramax, uvedl, že si uvědomuje, že jeho chování v minulosti způsobilo mnoho bolesti, a že se za to omlouvá. Některá obvinění ale popřel a trvá na tom, že všechny sexuální kontakty se odehrály se souhlasem dotčených žen.

"Všechna obvinění týkající se nedobrovolného sexu Weinstein jednoznačně popírá," sdělila Weinsteinova mluvčí televizi CNN. "Weinstein rovněž potvrdil, že se nikdy nemstil ženám, které odmítly jeho (sexuální) návrhy," dodala.

Mluvčí filmového magnáta rovněž potvrdila dřívější neověřené zprávy, že Weinstein se rozhodl kvůli svému chování vyhledat odbornou pomoc. Zmíněné zprávy uváděly, že se již zapsal do jisté amerického zařízení, které se věnuje sexuálním závislostem, sebekontrole a zvládání hněvu. Podobnou léčbu se podle portálu pagesix.com chystá absolvovat i v Evropě.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je sobota 21. července 2018

Očekáváme v 19:00 30°C

Celá předpověď