Při bombových útocích v Iráku zahynulo téměř 40 lidí

foto Trosky auta po sebevražedném atentátu na jihozápadě Bagdádu.

Bagdád - Téměř čtyři desítky lidí zahynuly při bombových útocích, k nimž došlo v pátek večer a v noci na dnešek na několika místech Iráku. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na irácké ministerstvo vnitra. Při atentátech, k nimž se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS), bylo dalších více než 50 lidí zraněno.

Sebevražedné atentáty se odehrály v Bagdádu a na jihu země. Na jihozápadním předměstí metropole zemřelo při dvou útocích nejméně 26 lidí. Útočníci použili automobily naložené výbušninami, které explodovaly poblíž kontrolních stanovišť.

Zatímco v irácké metropoli útočí teroristé poměrně často, k výbuchům na jihu země obývaném převážně šíity dochází málokdy. Jeden z těchto atentátů se odehrál u města Basra oplývajícího nalezišti ropy, kde při explozi auta naloženého výbušninami zemřelo nejméně 11 lidí včetně tří vojáků. Vozidlo vybuchlo poblíž autobusu, jehož pasažéři zrovna procházeli prohlídkou na jednom z kontrolních stanovišť severně od města.

Radikálové z IS ovládají část severního Iráku, armádě se je nicméně v poslední době daří vytlačovat. Pod kontrolou už mají vládní vojska většinu druhého největšího iráckého města Mosulu, jenž zůstal poslední významnou baštou IS.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Načíst další článek

2°C

Dnes je čtvrtek 22. února 2018

Očekáváme v 3:00 -4°C

Celá předpověď