Politické strany v prioritách ČSSD vidí především rozdávání peněz

foto Peníze, bankovky, česká měna, koruna, úspory - ilustrační foto.

Praha - Představitelé dalších politických stran byli spíš kritičtí vůči prioritám, které na dopolední tiskové konferenci představili ministři ČSSD do zbytku funkčního období kabinetu. Lidovce priority koaličního partnera nepřekvapily, podle KDU-ČSL i hnutí ANO zahrnují hlavně rozdávání peněz. Za pouhé přerozdělování peněz vydělaných někým jiným je považuje také TOP 09. ČSSD ohlásila, že chce pomáhat rodinám s dětmi, seniorům či zaměstnancům.

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) novinářům ve Sněmovně řekl, že ČSSD ničím nepřekvapila. "Je to standardní postup, kdy před volbami chtějí zaujmout pouze tím, že budou rozdávat," uvedl. Lidovci se podle něj chtějí zaměřit na to, jak motivovat lidi, kteří ještě nepracují, a posílit příjmy těch, kdo pracují, aby nemuseli "někde potupně" žádat o dávky.

Šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek uvedl, že návrhy ČSSD budou předmětem koaliční diskuse. "Vypadá to tak, že my se snažíme peníze vybrat lepším nastavením státu a zákonů, které vedou k úsporám nebo lepšímu vybírání daní, a ČSSD má tendenci ty peníze rozdat," řekl Faltýnek novinářům.

Za pouhé přerozdělování peněz vydělaných někým jiným označil představené priority předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. "Všechny priority, které byly prezentovány, jsou přerozdělovací priority," konstatoval s tím, že vláda zrušila reformní kroky předchozích kabinetů, těží z dobrých hospodářských časů a přitom nepředložila nic, co by mířilo za horizont jejího mandátu.

Předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura uvedl, že návrhy zní hlavně jako předvolebními nápady. "Já bych počkal s hodnocením na to, zda vláda přinese do Sněmovny nějaký návrh zákona. Komentovat něco, co je jen výstřel politiků ve vládě, skoro nemá žádný smysl," řekl na tiskové konferenci ve Sněmovně. ODS podle něj bude postupovat jako zodpovědná opozice a až zákony dorazí do Sněmovny, přijde s argumenty, zda je podpoří, nebo nikoliv.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

5°C

Dnes je čtvrtek 14. prosince 2017

Očekáváme v 1:00 2°C

Celá předpověď