Polické muzeum papírových modelů otevře nový výstavní sál

foto Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují na Náchodsku připravuje na 12. až 14. května program k pátému výročí otevření, v rámci kterého otevře další výstavní sál. Na snímku z 5. května ředitel muzea Pavel Frydrych ukazuje papírový model z nové expozice.

Police nad Metují (Náchodsko) - Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují na Náchodsku, které na 12. až 14. května připravuje program k pátému výročí otevření, od soboty 13. května rozšíří expozici o další výstavní sál. ČTK to řekl ředitel muzea Pavel Frydrych.

Muzeum papírových modelů (na snímku z 5. května) v Polici nad Metují na Náchodsku připravuje na 12. až 14. května program k pátému výročí otevření, v rámci kterého otevře další výstavní sál.

"V nově otevřeném sále budou dvě stěžejní části, v první budou modely architektury z celého světa a druhá část přiblíží modely převážně zvířat, které vytvořila učitelka Jana Žuravnyjová," řekl Frydrych. V muzeu bude také otevřená výstava přibližují tvorbu Ladislava Badalce.

Víkendový program nabídne v muzeu komentované prohlídky, ukázky práce modelářů či různé tvořivé dílny. Zájemci si například mohou vyrobit papírovou vlašťovku a zúčastnit se s ní v klání v hodu do dálky. Muzeum bude přístupné od 9:00 do 22:00 a vstup bude zdarma.

Muzeum, které v Polici funguje od roku 2012, nabízí návštěvníkům přes 1000 exponátů, k vidění jsou například modely různých budov či techniky. Vystavené jsou například také historické papírové betlémy. Od zahájení provozu do konce roku 2016 polické muzeum navštívilo 52.609 lidí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

21°C

Dnes je úterý 24. dubna 2018

Očekáváme v 7:00 14°C

Celá předpověď