Policie před britským parlamentem zadržela muže s nožem

foto Policie dnes před britským parlamentem zadržela muže kvůli podezření, že byl ozbrojený nožem.

Londýn - Policie dnes před britským parlamentem zadržela podezřelého muže s nožem, při incidentu nebyl nikdo zraněn. Policie sice událost neoznačila za akt terorismu, případu se ale i tak ujmou vyšetřovatelé zaměření právě na terorismus, informovala agentura Reuters.

Podezřelého, jemuž je odhadem přes 30 let, policie před Dolní sněmovnou zpacifikovala paralyzérem a zatkla pro podezření, že má nůž. Po něm sahal, když běžel k ostraze jedné z bran, vypověděli svědci.

"Ten člověk měl u sebe nůž," řekl policejní mluvčí agentuře AFP a dodal, že při incidentu nebyl nikdo zraněn. "V tuto chvíli je příliš brzy na určení motivace, takže jsme to neoznačili za akt terorismu," uvedla londýnská policie v prohlášení. "Ovšem vzhledem k místu, okolnostem a nedávným tragickým událostem" bude událost vyšetřovat protiteroristické oddělení londýnské policie.

Podle Reuters policie muže odvedla do policejního antonu. Agentura DPA uvedla, že byl odveden v poutech. Policisté podle DPA zasahovali velmi rutinně a působili klidně. Mnozí turisté si prý incidentu vůbec nemuseli všimnout.

Redaktor London Evening Standard na twitteru napsal, že lidé v okolí předtím volali "nůž, nůž, nůž". Reuters také informoval, že byly brány sídla parlamentu zavřeny. Před budovou byly nejméně dva policejní vozy. Doprava v okolí parlamentu podle Reuters omezena nebyla.

Dnešní incident se odehrál jen tři měsíce poté, co dvaapadesátiletý útočník najel autem do lidí na nedalekém Westminsterském mostě a smrtelně zranil čtyři lidi. Následně před parlamentem ubodal policistu. Nakonec ho policie zastřelila.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

24°C

Dnes je čtvrtek 24. května 2018

Očekáváme v 17:00 23°C

Celá předpověď