Policie odložila případ zmizelé školačky z Ústí n.L. - videopřenos

foto Zleva vedoucí krajského odboru obecné kriminality Martin Charvát a náměstek krajského ředitele pro službu kriminální policie a vyšetřování Zbyněk Dvořák vystoupili 15. září v Ústí nad Labem na tiskové konferenci Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje k případu Michaely Patricie Muzikářové. Školačka je nezvěstná od ledna. Policie případ odložila, dívku nenašla. Za jejím zmizením vidí partnera matky, jenž spáchal sebevraždu.

Ústí nad Labem - Policie odložila případ Michaely Patricie Muzikářové z Ústí nad Labem. Školačka zmizela 11. ledna, měsíc a půl před svými třináctými narozeninami. Novinářům to dnes řekl náměstek krajského policejního ředitele Zbyněk Dvořák. Kriminalisté se domnívají, že školačka je po smrti. Z podílu na jejím zmizení zmizení podezřívali partnera její matky, který na konci ledna spáchal sebevraždu. V případu byl jediným podezřelým.

Dívka zmizela 11. ledna, v ten den nepřišla do školy. Od počátku policie pracovala s verzemi, že školačka odešla sama, nebo se stala obětí závažného trestného činu. Při vyšetřování se přiklonila k druhé variantě. Kriminalisté jsou přesvědčeni, že tělo dívky je ukryto na trase z Ústí nad Labem do Plzně, kde partner dívčiny matky pracoval. "Spáchal sebevraždu a nám se do té doby nepodařilo nashromáždit dostatek důkazů, abychom ho obvinili," uvedl kriminalista Martin Charvát. Po mužově sebevraždě policie našla v jeho autě školní potřeby s dívčinou DNA. "Při první prohlídce tam nebyly," řekl Charvát. Podezření policie zesílilo, když muž neuměl vysvětlit rozpory ve svých výpovědích.

Dívka stále zůstává v databázi pohřešovaných v kategorii Dítě v ohrožení. Na základě nových podnětů od veřejnosti policie pokračuje v pátrání.

Záznam TK kriminalistů k případu pohřešované školačky

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je pondělí 18. června 2018

Očekáváme v 13:00 24°C

Celá předpověď