Policie, hasiči a záchranáři cvičili zásah u střelby na úřadu

foto Složky integrovaného záchranného systému Jihomoravského kraje nacvičovaly 21. dubna na Úřadu práce v Hodoníně společný zásah v případě aktivního střelce a braní rukojmí.

Hodonín - Složky integrovaného záchranného systému Jihomoravského kraje nacvičovaly společný zásah v případě aktivního střelce a braní rukojmí, a to na hodonínském úřadu práce. Cvičení mělo prověřit přípravu složek a jejich součinnost při zákroku. Zúčastnilo se ho asi 100 lidí. ČTK to řekla mluvčí jihomoravské policie Štěpánka Komárová.

Složky integrovaného záchranného systému Jihomoravského kraje nacvičovaly 21. dubna na Úřadu práce v Hodoníně společný zásah v případě aktivního střelce a braní rukojmí. Námět předpokládal, že nespokojený klient, kterému pracovnice úřadu vysvětlovala, že nemá nárok na dávky, vytáhne zbraň a začne jí vyhrožovat.

"Následně zavolala pracovníka ostrahy, který chtěl muže z úřadu vyvést, ale ten ho smrtelně zranil," uvedla mluvčí. U přepážky se navíc pohyboval další muž, který zranil jiného pracovníka ostrahy. Nato usedl do vozu před úřadem a začal ujíždět směrem na Slovensko.

Složky integrovaného záchranného systému Jihomoravského kraje nacvičovaly 21. dubna na Úřadu práce v Hodoníně společný zásah v případě aktivního střelce a braní rukojmí. Na místo po ohlášení události dorazili policisté z nejbližších služeben i speciální pořádková jednotka. Také hasiči a zdravotníci, kteří před úřadem v postaveném stanu ošetřovali zraněné.

"V době fiktivního incidentu na úřadu bylo asi 20 zaměstnanců, šlo o skutečné zaměstnance, kteří hráli svoji roli. A také stejný počet klientů úřadu, to byli lidé z policejního střediska," uvedla mluvčí. Podezřelý muž vzal všechny jako rukojmí a vyhrožoval další střelbou. I zásah proti němu policisté nacvičovali. Druhého muže ujíždějícího na Slovensko zase sledoval i policejní vrtulník. Muže při nácviku přeshraničního pronásledování dopadli ve spolupráci slovenští policisté.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Načíst další článek

3°C

Dnes je středa 21. února 2018

Očekáváme v 5:00 -5°C

Celá předpověď