Pohádkovým průvodem dnes začal festival Jičín - město pohádky

foto Průvodem dětí v nejrůznějších maskách začal 13. září 27. ročník festivalu Jičín - město pohádky. Akce potrvá do 17. září. Herec Jiří Lábus (na snímku třetí zleva) je patronem pohádkového festivalu.

Jičín - Pohádkovým průvodem dnes v Jičíně začal 27. ročník festivalu Jičín - město pohádky. Festival, který má pro letošek podtitul Český rok aneb tradice tradičně i netradičně, nabídne do neděle hudební a divadelní vystoupení či tvůrčí dílny. ČTK to řekl předseda správní rady Nadačního fondu Jičín - město pohádky Dominik Malý.

"Jak z názvu vyplývá, budeme slavit tradice a připomeneme čtvero ročních období, protože jednotlivá místa budou představovat jednotlivá období roku," řekl Malý. Na nádvoří jičínského zámku tak panuje zima, léto je zastoupené v zámeckém parku, podzim na náměstí Svobody a jaro ve farní zahradě.

Například na Valdštejnově náměstí jsou pro návštěvníky připravené dílny ve stylu staročeské vesničky s Maruškou a dvanácti měsíčky, dětem nabídnou možnost poznávat jednotlivé měsíce v roce či pomalovat chaloupku. Nachystané jsou také různé rukodělné dílny zaměřené třeba na výrobu tiskátek z brambor nebo na zdobení perníčků.

"V zámeckém parku si můžete vyzkoušet letní skautský tábor na vlastní kůži, zahrát si typické letní sporty, zaskákat si na trampolínách, zacvrnkat si kuličky. Vyrobit si můžete slaměné figurky nebo některý z řady lektvarů, například lektvar lásky, odpuštění či zapomnění," uvedla mluvčí festivalu Jana Jiránková.

Pohádkový festival každoročně přiláká do Jičína velké množství návštěvníků, na loňský ročník, který byl věnovaný takzvanému novému cirkusu, přišlo zhruba 65.000 dětí a dospělých.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 20. července 2018

Očekáváme v 13:00 27°C

Celá předpověď