Podnikatelkou roku se stala Lucie Tomášková z LT Sezam.

foto Vítězka v kategorii velká firma Lucie Tomášková (na projekční ploše) na tiskové konferenci k vyhlášení 10. ročníku Ocenění českých podnikatelek, 9. listopadu v Praze.

Praha - Podnikatelkou roku v kategorii velké firmy se letos stala Lucie Tomášková ze společnosti LT Sezam, výrobce kriminalistické techniky. Tomášková zvítězila v kategorii firem s ročním obratem přes 80 milionů korun. ČTK to sdělil zakladatel soutěže, agentura Helas. Soutěže Ocenění českých podnikatelek se mohou zúčastnit jen Češky, které podnikají déle než čtyři roky a roční obrat jejich společnosti je minimálně deset milionů korun.

Zleva nositelka Ceny za inovativní řešení Eva Dokoupilová, Darina Vodrážková, nositelka Ceny ČSOB výjimečná podnikatelka, vítězka v kategorii střední firma Zdenka Homolová, vítězka v kategorii malá firma Eva Hronová, držitelka Ceny za digitální transformaci Michaela Povýšilová a držitelka Ceny za výjimečný růst firmy Sylva Jílová na tiskové konferenci k vyhlášení 10. ročníku Ocenění českých podnikatelek, 9. listopadu v Praze. Mezi podnikatelkami ze středních firem, které mají roční obrat od 30 do 80 milionů korun, se prosadila Zdenka Homolová ze společnosti Nerez Cidlina. Ta vyrábí zařízení pro minipivovary. První příčku v kategorii malých firem s obratem deset až 30 milionů Kč obsadila Eva Hronová z firmy Revatech, který dodává elektrotechnické a energetické komponenty.

V letošním roce bylo z databáze odborného garanta CRIF - Czech Credit Bureau na základě splnění podmínek soutěže vybráno 23.650 potenciálních kandidátek. Z nich bylo nominováno na základě ratingu 938 semifinalistek s nejlepšími ekonomickými výsledky. Do finále se přihlásilo 115 finalistek. V kategorii malá společnost se kvalifikovalo 72 finalistek, v kategorii střední společnost 20 a v kategorii velká firma postoupilo 17 finalistek.

"Veškeré analýzy, které jsme v poslední době dělali, ukazují na rostoucí význam českých podnikatelek jak z hlediska stoupajícího počtu obchodních společností vlastněných ženami či pozitivních výsledků jejich podnikání, tak z pohledu nízké míry výskytu varovných informací u daných společností," uvedl místopředseda představenstva CRIF Pavel Finger.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je čtvrtek 16. srpna 2018

Očekáváme v 15:00 28°C

Celá předpověď