Podle Orbána je migrační krize v Evropě řízenou operací

foto Ilustrační foto - Maďarský premiér Viktor Orbán.

Budapešť - Migrační krize v Evropě je "řízenou operací" a migrační vlna není žádný náhodný fenomén. Podle agentury APA to dnes v Budapešti řekl maďarský premiér Viktor Orbán na úvod výročního fóra Strategie EU pro dunajský region.

"Existuje plán, který je zaměřený na vytvoření smíšených společností na evropském kontinentu," uvedl Orbán. Znovu přitom připsal tento záměr svému "úhlavnímu nepříteli", americkému miliardáři maďarského původu Georgi Sorosovi. Podle premiéra jde o "Sorosův plán" zásadní změny etnického a náboženského složení evropské populace.

Tato obvinění vycházejí z několika Sorosových článků vydaných v posledních letech, v nichž americký filantrop navrhoval, jak by se mohla Evropská unie s migrační vlnou vypořádat.

Tento plán nejvíce postihne podunajský region, varoval předseda maďarské vlády. Srovnal přitom nynější migrační krizi s někdejšími "srovnatelnými" událostmi, které se odehrály "před několika sty lety". "Nejprve jsou testovány hranice, pak se pošle spousta lidí do Evropy, pak přijdou konflikty, pak se nově příchozí stanou většinou, posilují se a organizují paralelní společnosti," prohlásil premiér.

"Už se to stalo a stane se to znovu. nemůžeme strkat hlavu do písku," zdůraznil Orbán. "My to ale nepřipustíme, budeme se bránit," prohlásil v této souvislosti s tím, že Maďarsko bylo v dějinách vždy "poslední baštou" proti takovýmto útokům.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je úterý 17. července 2018

Očekáváme v 13:00 26°C

Celá předpověď