Počet mrtvých po útoku na Sinajském poloostrově vzrostl na 305

foto Zraněný muž po teroristickém útoku v mešitě v Bir al-Abdu na Sinajském poloostrově.

Káhira - Na 305 vzrostl počet mrtvých po pátečním atentátu na Sinajském poloostrově. Je mezi nimi 27 dětí. Zranění utrpělo 128 lidí, uvedla dnes egyptská státní tisková agentura MENA. Dosud úřady hovořily o 235 obětech teroristického útoku a 109 zraněných.

Podle egyptského státního zástupce v mešitě Ravda v Bir al-Abdu, vzdáleném asi 40 kilometrů západně od města Aríše, útočilo 25 až 30 ozbrojenců, kteří u sebe měli vlajku teroristické organizace Islámský stát. Žádná organizace se k činu ale zatím oficiálně nepřihlásila.

Podle zpravodajské stanice BBC místní lidé tvrdí, že do mešity Ravda chodí příslušníci kmene Savarka. O nich je známo, že spolupracují s bezpečnostními silami proti radikálům a jsou vyznavači súfismu, mystické formy islámu, kterou jiné muslimské skupiny považují za kacířství.

Egyptská armáda dnes podle arabských médií oznámila, že zatím neupřesněný počet teroristů zapojených do krveprolití v mešitě zabila při odvetných leteckých úderech na cíle radikálů v horách v okolí Bir al-Abdu. Zničila i několik vozidel, která byla při útoku použita, a rovněž několik základen radikálů.

Podle svědků události útočníci přijeli na místo ve čtyřech terénních autech. Nejméně deset jich poté vstoupilo do mešity a bezhlavě stříleli po věřících, přičemž použili i granáty. Předtím všechny východy teroristé zablokovali hořícími automobily a pak pálili po lidech, kteří se snažili utéct.

Státní zástupce dnes upřesnil, že teroristé se před vstupem vraždící skupiny do mešity rozmístili kolem všech oken a dveří budovy. Zapálená auta, kterých bylo sedm, patřila věřícím, kteří přijeli na bohoslužbu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

3°C

Dnes je pátek 15. prosince 2017

Očekáváme v 1:00 0°C

Celá předpověď