Paul Simon zvedl starými hity ze sedaček fanoušky v O2 areně

foto Americký skladatel a písničkář Paul Simon zahájil 17. října koncertem v pražské O2 aréně své evropské turné.

Praha - Americký zpěvák Paul Simon dnes v pražské O2 aréně dvouhodinovým koncertem odstartoval své evropské turné. Vystoupení v hale upravené s místy pouze k sezení navštívilo podle pořadatelů přibližně 6500 diváků. Velkou část z nich Simon před přídavkem zvedl ze sedadel a přiměl k tanci písněmi Diamonds on the Soles of Her Shoes a You Can Call Me Al ze svého slavného alba Graceland z roku 1986.

Pětasedmdesátiletý zpěvák za doprovodu desítky hudebníků nabídl publiku své sólové skladby včetně těch z letošního alba Stranger to Stranger i hity známé z období z jeho hraní s písničkářským kolegou Artem Garfunkelem. V úvodu koncertu Simon připomněl svoje vystoupení v Praze, při kterém se setkal s prezidentem Václavem Havlem. Ještě předtím v roce 1990 Simon zazpíval píseň Bridge Over Troubled Water na vystoupení v newyorské katedrále svatého Jana Pocta Václavu Havlovi, kterým vzdaly osobnosti americké kultury čest tehdy československému prezidentovi na závěr jeho návštěvy USA.Americký skladatel a písničkář Paul Simon zahájil 17. října koncertem v pražské O2 aréně své evropské turné.

Na dnešním koncertu se Simon obešel bez projekčních ploch, většinu času tonulo jeviště s doprovodnými muzikanty v přítmí. "Projekce mi chybí, byl by to skvělý koncert v menší hale, ale takhle mi schází větší kontakt s děním na pódiu," konstatovala jedna z divaček ze zadních řad.

Simon pražskému publiku nabídl písně známé z jeho spolupráce s Garfunkelem jako El Condor Pasa (If I Could), Homeward Bound nebo The Sound of Silence i ze své sólové kariéry, kdy se často od písničkářství přiklonil k etno hudbě. Velký aplaus sklidila například skladba Slip Slidin' Away z alba Still Crazy After All These Years z poloviny sedmdesátých let. Píseň Spirit Voices Simon doprovodil vyprávěním o setkání se šamanem v amazonském pralese. Nové album Stranger To Stranger vedle titulní skladby reprezentovala skladba The Werewolf.Americký skladatel a písničkář Paul Simon zahájil 17. října koncertem v pražské O2 aréně své evropské turné.

Simon bude po Česku koncertovat v Německu, Švédsku, Norsku, Dánsku, Nizozemsku, Belgii, Británii, Francii, Švýcarsku, Španělsku a Irsku, kde turné 21. listopadu zakončí.

Dvanáctinásobný držitel Grammy poprvé vystoupil v Praze v roce 1991 na letenském stadionu Sparty. Loni se měl v pražské O2 areně uskutečnit koncert Simona a Stinga v rámci jejich společného turné On Stage Together. Byl však zrušen, důvodem bylo podle pořadatelů Stingovo náhlé onemocnění.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

29°C

Dnes je pátek 18. srpna 2017

Očekáváme v 21:00 24°C

Celá předpověď