Pardubický Čáslava dostal za faul na Kodýtka trest na jeden zápas

foto Ilustrační foto - Hokejista Pardubic Petr Čáslava.

Praha - Hokejový obránce Petr Čáslava z Pardubic dostal za faul na plzeňského útočníka Petra Kodýtka od disciplinární komise extraligy trest na jeden zápas. Sedmatřicetiletý Čáslava se ohnal v 11. minutě nedělního utkání 25. kola v Plzni po Kodýtkovi hokejkou a zasáhl jej do obličeje. Dostal trest na pět minut a do konce zápasu.

Podle disciplinární komise Čáslava reagoval na to, že se jej Kodýtek snažil dohrát tělem, přestože nebyl v držení kotouče. "V reakci na to se ohnal holí drženou v pravé ruce, přičemž zasáhl protihráče do obličeje a způsobil mu poranění nosu. Úder přímo do obličeje nebyl v tomto případě cílený, k vlastnímu švihnutí holí nicméně došlo záměrně," uvedl v tiskové zprávě předseda disciplinární komise Karel Holý.

Ke spodní hranici trestu u Čáslavy sáhl proto, že nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán a Kodýtek zápas dokončil. Sazba trestů za zásah do oblasti hlavy a krku je v rozmezí od jednoho do čtyř utkání, v závažnějších případech až deset zápasů. Čáslava bude Dynamu chybět v pátečním domácím duelu s Litvínovem.

Pardubice také dostaly od disciplinární komise trest za to, že diváci v pátečním duelu 24. kola s Mladou Boleslaví házeli po gólu hostů předměty na ledovou plochu. Jelikož šlo v Pardubicích už o druhé provinění v této sezoně, dostal pořádající klub pokutu 5000 korun.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

16°C

Dnes je čtvrtek 19. října 2017

Očekáváme v 9:00 11°C

Celá předpověď