Pardubicemi projel průvod kočárů a kostýmovaných jezdců

foto Pardubicemi 5. října jako pozvánka na 127. ročník Velké pardubické projel průvod kočárů a kostýmovaných jezdců na koních. Tématem letošního ročníku jsou ženy Velké pardubické, letos uplyne 80 let od vítězství jediné ženy v legendárním dostihu, komtesy Laty Brandisové. Na snímku koňská spřežení s kočáry před pardubickou radnicí.

Pardubice - Pardubicemi jako pozvánka na 127. ročník Velké pardubické projel průvod kočárů a kostýmovaných jezdců na koních. Ze závodiště se vydal na cestu ulicemi Teplého, 17. listopadu a třídou Míru a Zelenou bránou dorazil na Pernštýnské náměstí. Tématem letošního ročníku jsou ženy Velké pardubické, letos uplyne 80 let od vítězství jediné ženy v legendárním dostihu, komtesy Laty Brandisové.

Sice byla jedinou vítězkou v historii, na trať se však v minulosti vydalo i dalších šest žen. V průvodu je budou představovat jezdkyně na koních, které pojedou v jejich dresech. Symbolicky se tak představí Eva Palyzová, Charlotte Brewová, Jana Nová, Renata Charvátová, Lucie Baluchová a Martina Růžičková.

"Pozvali jsme všechny žijící účastnice Velké pardubické a ony pozvání přijaly," uvedl místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku Martin Korba. Do Pardubic by měly přijet Renata Charvátová, Jana Nová, Lucie Baluchová a také trenérka loňského vítěze Charme Looka a šestinásobná účastnice Velké pardubické Martina Růžičková. Stanou se kmotrami nové knihy Miloslava Nehyby o historii Velké pardubické.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je úterý 17. července 2018

Očekáváme v 23:00 22°C

Celá předpověď