Papež svatořečil sedm osob včetně svého krajana kněze Brochera

foto Papež František dnes ve Vatikánu prohlásil sedm osob z historie za svaté. Je mezi nimi i jeho krajan José Gabriel Brochero, jenž se ve snaze pomoci lidem nakazil leprou.

Vatikán - Papež František dnes ve Vatikánu prohlásil sedm osob z historie za svaté. Je mezi nimi i jeho krajan José Gabriel Brochero, jenž se ve snaze pomoci lidem nakazil leprou. Brocherovu svatořečení byl přítomen i argentinský prezident Mauricio Macri, napsala agentura AFP.

Brochero na přelomu 19. a 20. století působil jako farář v argentinské provincii Cordoba. Za věřícími jezdil na své mule i dlouhé vzdálenosti a nakonec zemřel na lepru, jíž se od lidí nakazil.

Svatým se dnes stal i Guillaume Nicolas Louis Leclercq, významný katolík zavražděný během proticírkevně zaměřené francouzské revoluce na konci 18. století.

Jedinou svatořečenou ženou je Alžběta od Nejsvětější Trojice. Tato francouzská mystička vstoupila v 21 letech do karmelitánského řádu po přesvědčení své matky, která původně chtěla, aby vedla světský život.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

29°C

Dnes je pátek 18. srpna 2017

Očekáváme v 21:00 24°C

Celá předpověď